YOZGAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Çoşkuyla Kutlandı.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılışı münasebetiyle tüm dünya çocuklarına armağan edilen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Yozgat´ta coşkuyla kutlandı.
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Çoşkuyla Kutlandı.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılışı münasebetiyle tüm dünya çocuklarına armağan edilen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Yozgat´ta coşkuyla kutlandı.

 

Tören’e saat 09.00 da Cumhuriyet Meydanında bulanan Atatürk anıtına İl Milli Eğtim Müdürümüz Sayın Saim Kuş tarafından çelenk konuldu.

 

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları  Vali Abdulkadir Yazıcı ve diğer protokol mensupları ile vatandaşlar ve çocukların katılımıyla düzenlenen programla Bozok Kapalı Spor Salonunda saat 10.00 da icra edildi.

 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlayan törende İl Milli Eğitim Müdürü Saim Kuş, günün anlam ve önemini belirtir bir konuşma yaptı. İl Milli Eğitim Müdürü Kuş konuşmasında, Cumhuriyet güneşinin berrak yüzünü vatan  ufkunda gösterdiği gün olan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 95’inci yıl dönümüne ulaşmanın heyecanıyla,  bir 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı daha sevinç ve coşku ile kutladığımızı ifade ederek" Sevinç ve gururla kutladığımız 23 Nisanlar, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza sevgi ve güvenimizi gösterdiğimiz ve onlar bunu yaşattığımız günler olmalıdır. Gözümüzden esirgediğimiz yavrularımızı, geçmişle olan bağını koparmadan geleceğe güvenle bakmalarını sağlamak, onarlın bu memleketin değerli birer ferdi olduklarını hissettirmek zorundayız "dedi.

  

Törende 75.Yıl Müzeyyen Çokdeğerli İlkokulun’dan "Mutluluk Işığı Çocuklar" adlı şiiri Ezgi Avcı isimli öğrenci," Gençlik Türküsü Adlı" şiiri ise Elif Yıldırım isimli öğrenci okudu. Birbirinden coşkulu okunan şiirlerin ardından Cumhuriyet Orta okulu öğrencilerinin  hazırladıkları “Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılışı” konulu skeci sahnelediler.

Erdoğan Akdağ Ortaokulu ve Fatih Sultan Mehmet Ortaokulu öğrencilerinin birlikte hazırladığı folklor gösterisi sonrasında Sakarya İlkokulunun hazırladığı ay yıldızlı koreografi  önünde İlayda Akça ve Şevval Çanak tarafından "Bayrak" isimli şiir okundu.

 

Erdoğan Akdağ Ortaokulu öğrencilerinin hazırladığı Kafkas oyunları gösteri ile son bulan kutlamalarda Vali Abdulkadir Yazıcı ve İl Milli Eğitim Müdürümüz Saim Kuş törenin hazırlanmasında emeği geçen öğretmen, öğrenci ve diğer görevlilere teşekkür etti.

 

 

 

Karatepe Mah. H.Ahmet Yesevi Cad. No57 Yeni Valilik Hizmet Binası Kat 2 66100 YOZGAT - 0 354 280 66 00 280 66 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.