YOZGAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BAĞIMLILIKLA MÜCADELE EĞİTİMLERİ MERKEZ OKUL MÜDÜRLERİNE VERİLDİ

BAĞIMLILIKLA MÜCADELE EĞİTİMLERİ MERKEZ OKUL MÜDÜRLERİNE VERİLDİ

 

Yozgat Valiliği himayelerinde Nisan ayında gerçekleştirilen İl Uyuşturucu ile mücadele çalıştayı sonucunda hazırlanan uyuşturucu ile mücadele strateji belgesi doğrultusunda il genelinde bağımlılıkla mücadele il eylem planı hazırlanmıştı.

Strateji belgesi ve il eylem planı gereği ilk eğitimlerine, İl Milli Eğitim Müdürlüğü organizasyonu ve Yeşilay Cemiyeti Yozgat Şubesinin katkı ve destekleriyle merkez ilçeye bağlı köy ve mahalle muhtarlarına 26-27/10/2017 tarihlerinde iki grup halinde gerçekleştirildi. Düzenlenen farkındalık eğitimlerinde Merkez okul müdürlerimize gençleri maddelerden ve zararlarından uzak tutma yolları ve olası risk grubundaki bireylere yardım etme yolları konusunda bilgilendirme yapıldı. Ayrıca bağımlı bireylere müdahale ve topluma kazandırma yolları da anlatıldı.

Bağımlılıkla mücadele eğitimleri kapsamında Merkez okul müdürlerimizin yanısıra, eğitim öğretim yılı boyunca kamu çalışanlarına ve kurum yöneticilerine yönelik olarak devam edecektir. 

Okul Müdürlerimize verilen bağımlılıkla mücadele eğitimine katılan İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Yusuf YAZICI ‘’İnsanın en temel misyonunun nesli korumak olduğunu ,bu süreçlerin olumlu halde devam etmesinin de kalplerin ve yeryüzünün imarından geçtiğini belirten Yusuf YAZICI ,kalplerini imar ettiğimiz insanların mutlu ve huzurlu olacağı, yeryüzünün imarına da katkı sağlayacağını belirterek bireyleri madde bağımlısı olmaya iten sebeplerin iyi analiz edilmesi ve öncelikli  olarak bu nedenlerin ortadan kaldırılması gerektiğini söyledi. Bu kapsamda yapılan çalışmalara katkı sağlamak amacıyla ilimiz genelinde dezavantajlı öğrencilerimizin tespit edileceğini ve onların sorunlarıyla öncelikli olarak ilgileneceğini belirterek destek ve takdirlerinden dolayı Sayın Valimize ve eğitim camiasına teşekkür ederim.’’dedi.

31-10-201731-10-201731-10-201731-10-201731-10-2017

Karatepe Mah. H.Ahmet Yesevi Cad. No57 Yeni Valilik Hizmet Binası Kat 2 66100 YOZGAT - 0 354 280 66 00 280 66 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.