YOZGAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BAĞIMLILIKLA MÜCADELE EĞİTİMLERİ MUHTARLAR EĞİTİMİYLE BAŞLADI

BAĞIMLILIKLA MÜCADELE EĞİTİMLERİ MUHTARLAR EĞİTİMİYLE BAŞLADI

Yozgat Valiliği öncülüğünde Nisan ayında gerçekleştirilen İl Uyuşturucu ile mücadele çalıştayı sonucunda hazırlanan uyuşturucu ile mücadele strateji belgesi doğrultusunda il genelinde bağımlılıkla mücadele il eylem planı hazırlanmıştı.

Strateji belgesi ve il eylem planı gereği ilk eğitim, İl Milli Eğitim Müdürlüğü organizasyonu ve Yeşilay Cemiyeti Yozgat Şubesinin katkı ve destekleriyle merkez ilçeye bağlı köy ve mahalle muhtarlarına 26-27/10/2017 tarihlerinde iki grup halinde gerçekleştirildi. Düzenlenen farkındalık eğitimlerde muhtarlarımıza gençleri uyuşturucu maddelerden ve zararlarından uzak tutma yolları ve olası risk grubundaki bireylere yardım etme yolları konusunda bilgilendirme yapıldı. Ayrıca bağımlı bireylere müdahale ve topluma kazandırma yolları da anlatıldı.

Bağımlılıkla mücadele eğitimleri kapsamında toplamda 122 muhtar aracılığıyla bütün köy ve mahalle sakinlerine ulaşmayı hedefleyen eğitimlerimiz, eğitim öğretim yılı boyunca kamu çalışanlarına, okul ve kurum yöneticilerine yönelik olarak devam edecektir

30-10-201730-10-2017

Karatepe Mah. H.Ahmet Yesevi Cad. No57 Yeni Valilik Hizmet Binası Kat 2 66100 YOZGAT - 0 354 280 66 00 280 66 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.