YOZGAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Basınımızın Güzide Temsilcilerine Eğitim ,Bilim ve Öğrenme Şenliği Programı Tanıtıldı

Basınımızın Güzide Temsilcilerine Eğitim ,Bilim ve Öğrenme Şenliği Programı Tanıtıldı

 10-11-12 Mayıs tarihlerinde gerçekleşecek olan Eğitim, Bilim ve Öğrenme Şenliği Programı İl Milli Eğitim Müdürlüğü toplantı salonunda yapılan basın toplantısıyla tanıtıldı.

Toplantıda konuşan İl Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf YAZICI, ‘’Öncelikle davet ettiğimiz programlara uzak,yakın demeden katılmanızdan ve şehrimizin tanıtımı, kalkınması, öğrencilerimizin ve okullarımızın yaptığı faaliyetlerinin tüm yurdumuza duyurulması noktasında yaptığınız elçilikten dolayı hepinize teşekkür ederim.

Eğitim-öğretim faaliyetleri planladığımız şekilde aksaklığa mahal vermeden devam ediyor. Yakın zamanda öğrencilerimiz karneleriyle buluşacaklar. Öğrencilere vereceğimiz karne aynı zamanda bizlerin de karnesi olacaktır. Eğitim-öğretim yılından buyana kadar olan süreçleri çalışma arkadaşlarımızla izliyor ve değerlendiriyoruz. Bu bağlamda emeklerini esirgemeyen eğitim camiamıza da teşekkür ediyorum.

Yaptığımız çalışmalarla ilgili önceden planlığımız Eğitim-öğretim faaliyetlerinin genel olarak kapsamını içeren Eğitim, Bilim ve Öğrenme Şenliğini  10-11-12 Mayısta ilimiz geneli okullarımızın katılımıyla halkımıza sunacağız.

Eğitim-öğretim faaliyetleri öğrenci merkezli yürütülmekte. Bizlerde çocuklarımıza hizmetkârlık yapıyoruz ve yaptığımız bu hizmetkârlıkla da gurur duyuyoruz.

Bizler ,bizlerden öncekilerin verdiği emekleri sonucu buralardayız, bizden sonra gelecekler de bizim emeklerimizin sonucu olarak daha güzel bir Yozgat ,daha güzel bir Türkiye ve daha güzel bir Dünya için çalışacaklardır .Dinamik bir toplum elde edebilmek için evlatlarımızı, bilimsel, akademik ve sosyokültürel faaliyetler açısından kendimizden çok önde yetiştirmemiz gerekmektedir. Vizyonumuz bu doğrultuya göre şekillenmektedir. Bu vizyon doğrultusunda çalıştığımız takdirde ,Ülkemizin geleceğine daha da ışık tutma noktasında dinamik bir süreci elde etmiş olacağız.

Bizlerin çabası ve gayreti de bu yönde devam etmektedir. Bu çaba ve gayretin sonucu olarak  öğrencilerimizin bilimsel, akademik ve sosyokültürel alanlardaki gelişimleri, Müdürlüğümüz tarafından sürekli izlenip gözlenmekte, elde edilen gözlemler sonucu değerlendirilmeye tabii tutulmaktadır.

Şenliğimiz, amaç ve ortaya konuş itibariyle Milli Eğitim Bakanlığımızın müfredat programının uygulanmasının sonucunda ortaya çıkan ürünlerdir.

Şenliğimiz ,Yimpaş meydanından yürüyüşle başlayıp ,Cumhuriyet Meydanında yapılacak açılış ve ödül töreni, akabinde ise öğrencilerimizin yetenekleri doğrultusunda ortaya koydukları ürünlerin  sergilemesiyle devam edecektir.

Ben şimdiden eğitim süreçlerinde emeği geçen mesai arkadaşlarıma, eğitim camiasının içinde olan tüm çalışma arkadaşlarımıza, sizlere ve velilerimize teşekkür ediyor, sizlerin aracılığıyla da tüm halkımızı şenliğimize bekliyorum. ‘’dedi 

08-05-201808-05-2018

Karatepe Mah. H.Ahmet Yesevi Cad. No57 Yeni Valilik Hizmet Binası Kat 2 66100 YOZGAT - 0 354 280 66 00 280 66 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.