YOZGAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Bozok'ta İklim Değişikliklerine Uyum Projemiz Kabul Edildi

Bozok'ta İklim Değişikliklerine Uyum Projemiz Kabul Edildi

Yürütücülüğünü Yozgat İl Milli Eğitim Müdürlüğünün yapacağı Yozgat Valiliğimiz ve Yozgat Bozok Üniversitesi tarafından desteklenen TÜBİTAK 4004 "Bozok'ta İklim Değişikliklerine Uyum: Bilim ve Teknoloji Entegrasyonlu Uygulamalar"  projesi TÜBİTAK tarafından kabul edilmiştir. Bu kapsamda proje 5 ? 11 Eylül 2022 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir.

Bu projede, lise öğrencilerinin iklim değişikliği kaynaklı çevresel sorunların çözümüne ilişkin bilim ve teknoloji entegrasyonlu tasarım yapma becerilerini geliştirmek amaçlanmaktadır. Böylelikle öğrencilerin iklim değişikliğinin neden olduğu sorunları ve yeni iklim koşullarına yönelik uyum tedbirlerini fark etmeleri ve bu sorunlar çerçevesinde çözüm yolları geliştirmeleri hedeflenmektedir. Bu hedefleri gerçekleştirmek için, 28 tarım ve hayvancılık lisesi öğrencisi yedi gün sürecek bilim kampına alınacaktır. Kamp programında; akıllı teknolojiler ile don önleme, bitki ıslahı ve optimum hasat, akıllı sera ile verimlilik, topraksız tarım, akıllı kümes/ahıl ile verimlilik temaları çerçevesinde tasarım temelli bilimsel etkinliklere yer verilecektir. Katılımcılar, projeye ait web sitesi aracılığıyla oluşturulan başvuru formunun dolduran öğrenciler arasından seçilecektir.

Detaylı bilgi için web sitemiz; www.bozoktaiklim.ml

Sosyal medya adresleri; faceboobk, instagram, twiter : #bozoktaiklim

15-08-202215-08-2022

Karatepe Mah. H.Ahmet Yesevi Cad. No57 Yeni Valilik Hizmet Binası Kat 2 66100 YOZGAT - 0 354 280 66 00 280 66 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.