YOZGAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Değerler Özümüzdür Projesi Tüm Okullarımızda Başladı

Değerler Özümüzdür Projesi Tüm Okullarımızda Başladı

Çocuklarımızın kişiliğinin temel taşlarını oluşturan toplumsal ve evrensel değerleri kazanmalarını ve kişiliklerinin her yönüyle gelişmesini sağlamak, öğrencilerimizi toplumsal ve evrensel değerlerle donanmış ve bu değerlerle yaşamayı hayat felsefesi haline getirmiş bireyler olarak yetiştirmek, öğrencilerin temel insani özellikleri kazanmasını sağlamak, değerlere karşı duyarlılık oluşturmak ve onları davranışa dönüştürme konusunda öğrencilere yardımcı olmak amacıyla "Değerlerimiz Özümüzdür Projesi" tüm okullarımızda başlatıldı.

 ''Değerler Özümüzdür'' projesi kapsamında okullarımızda her ay için belirlenen değerleri öğrencilerimize kazandırmak için çalışmalar yapılacak. Eğitim-öğretim yılı içinde ''sevgi, saygı, merhamet, şefkat, vefa, diğerkâmlık, paylaşma, yardımlaşma, dayanışma, sorumluluk, adil olma, sözünde durma, hayvanları koruma, özür dileme, teşekkür etme, selamlaşma, nezaket, doğruluk ve dürüstlük'' gibi pek çok değerlerimiz üzerinde durulacaktır.

Bu değerleri öğrencilerimize kazandırmak amacıyla şiir, kompozisyon ve öykü yarışmaları düzenlenecek; sınıf ve okul panoları hazırlanacak; drama etkinlikleri yapılacak; münazara ve konferanslar düzenlenecek; proje çalışmaları yürütülecek; kısa filmler izletilecek ve hazırlanacak, ayın değerini konu edinen hikâyeler okunacak; değerlerle ilgili kitap tanıtımları yapılacaktır.

Proje sonunda etki analizi yapılarak projenin değerlendirmesi yapılacaktır.

Projemizin eğitim camiası ve halkımıza hayırlı olmasını diler, tüm halkımız ve eğitim camiamızın desteklerini bekler saygılar sunarız.

04-11-2021

Karatepe Mah. H.Ahmet Yesevi Cad. No57 Yeni Valilik Hizmet Binası Kat 2 66100 YOZGAT - 0 354 280 66 00 280 66 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.