YOZGAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

‘’Derslerin Öğrencinin Hayatından Hareketle ve Somut Örneklerle İşlenmesi Gerekir’’

‘’Derslerin Öğrencinin Hayatından Hareketle ve Somut Örneklerle İşlenmesi Gerekir’’

Valiliğimizce Akdağmadeni İlçemizde gerçekleştirilen muhtarlar toplantısına katılan İl Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf YAZICI toplantının akabinde İlçe Milli Eğitim Müdürü Ersoy CEYLAN eşleğinde  Akdağmadeni Kazım Karabekir Fen Lisesini ve Kız Pansiyonunu Ziyaret etti.

Ziyaret esnasında öğretmenlerle bir araya gelen YAZICI , okulda yapılan çalışmalar hakkında bilgi alarak, bu ders yılında planlanan faaliyetlerle ilgili öğretmenlerimizle görüş alışverişinde bulunarak istek ve taleplerini aldı.

Öğretmenlerle yaptığı toplantıda ,öğrenci davranışlarının izlenmesi ,akademik başarı ,öğrencilerin öğrenme stilleri ,rehberlik faaliyetleri , analitik düşünme becerisi ,yapılandırmacı eğitimin önemi ,kitap okuma alışkanlığı kazandırma, ders işlenirken soyut kavramlarının hayattan örnekler verip somutlaştırarak anlatılması  , sportif ve kültürel faaliyetlere katılımın sağlanması konularına değindi.

Milletimizin zengin ve köklü bir kültüre sahip olduğunu dile getiren YAZICI ,kültürümüzdeki nezaket ve hoşgörü davranışlarının öğrencilerimize iyi öğretilmesi, kök değerlerimizin benimsetilmesi gerektiğini vurguladı .

Okul ziyaretinin ardından öğle arasında öğrencilerimizi pansiyonda ziyaret ederek ortak kullanım alanlarında incelemelerde bulundu.

Öğrencilerimizin istek ve taleplerini alan il Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf YAZICI ,sizler hayatınızda fedakârlık göstererek ailenizden uzakta eğitim-öğretim hayatınızı sürdürüyor , aynı zamanda ayaklarınızın üzerinde durmaya çalışıyorsunuz  .Bizler de Devletimizin imkanlarıyla sizlere hizmet etmeye çalışıyor bu hizmetten de gurur duyuyoruz. Çünkü sizler bu ülkenin geleceği göz aydınlığımız evlatlarımızsınız. Sizlerin buradaki çabalarını takdir ediyor ve hepinize başarılı bir eğitim-öğretim hayatı diliyorum diyerek ziyaretine son verdi.

 25-10-201825-10-201825-10-201825-10-201825-10-201825-10-2018

Karatepe Mah. H.Ahmet Yesevi Cad. No57 Yeni Valilik Hizmet Binası Kat 2 66100 YOZGAT - 0 354 280 66 00 280 66 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.