YOZGAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Dışişleri Bakanlığı Türkiye Ulusal Ajansına Yapmış Olduğumuz Erasmus Akreditasyon Başvurumuz Kabul Edildi

Dışişleri Bakanlığı Türkiye Ulusal Ajansına Yapmış Olduğumuz Erasmus Akreditasyon Başvurumuz Kabul Edildi

         Yozgat İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak Yetişkin Eğitimi, Mesleki Eğitim ve Okul Eğitimi alanlarında akreditasyon başvurusu yapılmış olup, Mesleki Eğitim ve Okul Eğitimi alanlarında Akreditasyon başvurularımız Türkiye Ulusal Ajansı tarafından kabul edilmiştir.

  Okul Eğitimi alanında sunulan 240 başvurudan uygunluk kriterlerini taşıyanlar arasında yapılan değerlendirmede İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün de aralarında bulunduğu 81 kurum Erasmus Akreditasyonuna hak kazanmıştır.

Kabul edilmiş olduğumuz Erasmus Akreditasyonu ile kurumumuz hedeflerini gerçekleştirmek üzere birkaç yıllık süreyi kapsayan proje faaliyetlerini planlama ve uygulama imkânı bulabilecekken, farklı teklif çağrısı dönemlerinde proje faaliyetlerini gerçekleştirmek üzere sadece bütçe talebinde bulunarak, Erasmus Programından kolaylıkla faydalanacaktır.

Bu faaliyetin, 2021-2027 yıllarını kapsayan yeni program döneminde uygulanması planlanmaktadır.

  Ülke genelinde 264 başvurunun yapıldığı Mesleki Eğitim alanında yapılan değerlendirme sonucunda 80 kurum/kuruluş içinde İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün de aralarında olduğu 47 İl Milli Eğitim Müdürlüğü Erasmus Akreditasyonuna hak kazanmıştır .

Erasmus Akreditasyonuna kabul edilişimizde emeği geçen ve katkı sağlayan herkese teşekkür ederiz.

Karatepe Mah. H.Ahmet Yesevi Cad. No57 Yeni Valilik Hizmet Binası Kat 2 66100 YOZGAT - 0 354 280 66 00 280 66 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.