YOZGAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Dünya Güreş Şampiyonumuz Rıza KAYAALP Öğrencilerimizle Söyleşi Yaptı

Dünya Şampiyonumuz Rıza KAYAALP Yozgat Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Pansiyonunu ziyaret etti.
Dünya Güreş Şampiyonumuz Rıza KAYAALP Öğrencilerimizle Söyleşi Yaptı

              Avrupa ve Dünya Şampiyonumuz Rıza KAYAALP, Yozgat Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Pansiyonunda kalan öğrencilerle söyleşi yaptı.  Söyleşide Dünya şampiyonumuz “Yozgat’ın bir köyünde doğdum. Çocukluğum orada geçti. Küçüklüğümden beri en büyük hayalim  güreşçi olmaktı. Bunun için çok çalıştım. Hayallerimi gerçekleştirmek için hiç yılmadan mücadele ettim. Ve sonuçta başardım. Sizlerde çalışırsanız çok iyi yerlere gelebilirsiniz. Asla vazgeçmeyin. Toprağınızı, geçmişinizi, değerlerinizi asla unutmayın. Özelliklede anne-babanıza asla saygısızlık yapmayın onların her zaman hayır duasını alın. Sizleri kötü alışkanlıklara itecek ortamlardan uzak durun. Anne ve babanızın gurur duyacağı bir evlat olun.” şeklinde konuştu.  Dünya şampiyonumuz Rıza KAYAALP’in amcası ve aynı zamanda Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu Müdürü Şeref KAYALP’in Rıza KAYAALP’in çocukluğuna ait anlattığı anekdotlar söyleşiye renk kattı. Öğrencilerimizin “Şampiyon” tezahüratları eşliğinde söyleşi sona erdi.

 

                Şube Müdürü Ömer BAŞOL,  Yozgat Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Murat KORKMAZYÜREK ve Yozgat Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Pansiyonundan sorumlu müdür yardımcısı Hasan Hüseyin ÜMÜT Dünya şampiyonumuza bu söyleşi için teşekkür ettiler. Kendisine Olimpiyat şampiyonu ünvanınında çok yakışacağını ifade ediyor, bir sonraki söyleşilerde tekrar buluşmak dileğiyle başarılar diliyoruz.   

Karatepe Mah. H.Ahmet Yesevi Cad. No57 Yeni Valilik Hizmet Binası Kat 2 66100 YOZGAT - 0 354 280 66 00 280 66 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.