YOZGAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

EBA Basın Toplantısı Tanıtıldı

EBA (EĞİTİM BİLİŞİM AĞI) İlçe Müdürlerine ,okul Müdürlerine, öğretmenlere seminerler ile tanıtılırken bugün ise İlimizin güzide basın temsilcilerine tanıtıldı.
EBA Basın Toplantısı Tanıtıldı

Eba basın toplantısına İl Milli Eğitim Müdürümüz Saim KUŞ ,Maarif Müfettişleri Başkanı Muzaffer YAŞAR ,İl Milli Eğitim Müdür yardımcısı Danyal KOCABEYOĞLU ve Basın Mensupları katıldı.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Saim KUŞ başkanlığında gerçekleşen basın toplantısı verimli bir şekilde devam etti.

12-02-2016

Basın temsilcilerine tanıtılan ‘’eba’’  seminer ve karşılıklı soru cevap şeklinde geçerek  basın mensuplarından büyük ilgi gördü.

 Sabah kahvaltısı ile başlayan programın açılış  bölümünde konuşan Milli Eğitim Müdürü Saim Kuş, 1 Mart’a kadar bütün  öğrencilere şifresi verilecek olan EBA’nın eğitim sistemine önemli bir ivme kazandıracağını söyledi.

12-02-2016

Gelişen bilişim çağında EBA’nın milli bir üretim olması sebebiyle de önem arz ettiğini söyleyen Kuş; “Hem sınıf ortamında hem de sınıf dışında çocukların eğitim hayatını zenginleştirmek ve ihtiyaçların güvenilir ortamlarda karşılamalarını sağlamak için bakanlığımız FATİH Projesini ortaya koydu ve FATİH Projesi kapsamında EBA ve V-Sınıf Uygulamalarını geliştirdi. Eğitim  sistemimizi bu gün yaşanan bu devrime entegre etmeye, bu devrimin olumsuz yönlerinden çocuklarımızı korumaya çalıştık ve çalışmaya da devam ediyoruz” dedi.

12-02-2016

Kuş, proje kapsamında il genelinde ilk okullarda 865, orta okullarda bin 598, genel orta öğretim kurumlarında 624, mesleki ve teknik eğitim kurumlarında 943, toplamda 4 bin 40  etkileşimli tahta kurulumu yapıldığından bahsetti.

Bunun yanı sıra il genelinde öğretmen ve öğrencilere, 8  bin 817 adet tablet bilgisayar dağıtıldığını hatırlatan Kuş, ayrıca 468 adet yazıcı dağıtıldığının bilgisini verdi.

12-02-2016

4-5 Nisan tarihlerinde il genelinde tüm öğretmenlere Milli Eğitim Bakanlığı uzmanları tarafından yapılacak EBA ve V-Sınıf tanıtım etkinliği planlandığını anımsatan Saim Kuş, şunları söyledi:  “EBA; bir bilgisayar destekli eğitim platformudur. Bu yönüyle EBA eğitim içerikleriyle beraber, eğitimi  zenginleştirmeyi, çocuklarımızın hem eğlenebileceği hem de öğrenebileceği güvenli bir liman olmayı amaçlamaktadır.

EBA aynı zamanda bir platformdur. Bu yönüyle ise bilgiyi hem paylaşmayı hem de çoğaltmayı amaçlamaktadır. V-Sınıf ise tüm bunların, tablet, bilgisayarlar ile, sınıf içerisinde uygulanmasını sağlayan bir platformdur.”

Basın toplantısı iyi dilek ve temenniler ile sona erdi.

Karatepe Mah. H.Ahmet Yesevi Cad. No57 Yeni Valilik Hizmet Binası Kat 2 66100 YOZGAT - 0 354 280 66 00 280 66 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.