YOZGAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Hentbol Şampiyonu Yozgat Atatürk Ortaokulu

Hentbol Şampiyonları Yozgat Atatürk Ortaokulu 
Hentbol Şampiyonu Yozgat Atatürk Ortaokulu

Okullar arası Küçük kızlar il birinciliği müsabakalarda Yozgat il birincisi olan Atatürk Ortaokulu kız takımı 18-21 Mart tarihleri arasında Kırşehir’de düzenlenen küçük kızlar Hentbol grup müsabakalarında ilimizi temsil etmiş ve Kayseri İl birincisi Mersin İl birincisi Kırıkkale il birincisi ile ayni gurupta yer almıştır. Güçlü rakiplerini geride bırakan Atatürk Ortaokulu kız takımı gurubu birincilikle bitirerek ilimizin adını yarı finale yazdırmıştır. Okul Beden Eğitimi öğretmeni Gülay ALTINOK Yozgat’ta yetenekli sporcular olduğunu bu sporcuların iyi seviyelere taşınabileceğini 2 yıl gibi kısa bir surede özverili bir çalışma ile bu başarıyı elde ettiklerini söyledi. İlerleyen yıllarda başarıların artarak devam edeceğini belirtti. Yozgat Atatürk Ortaokulu 7-11 Nisan tarihleri arasında Malatya, Bursa Isparta ve Amasya ilenlerinde düzenlenecek olan yarıfinal müsabakalarında ilimizi temsil edecek. Yarıfinallerde başarılı olması halinde Türkiye’nin en iyi ilk 8 takımı arasına girmeyi başaracaktır.

 

Şampiyon öğrencilerimiz  Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet TEKİN’i ziyaret etti.

Ziyaret esnasında öğrenciler ile sohbet eden İl Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet TEKİN ‘’Sevgili çocuklar boş zamanlarınızı gezmek yerine spor aktivitesi yaparak değerlendirmek gerçekten takdire şayan bir davranış.

Bir de bu spor dalında başarılı olmak ,bu takdiri ikiye katlamakta.

Bildiğiniz üzere spor insan hayatında sağlıklı yaşam açısından büyük bir önem taşıyor. Umarım gençlik dönemlerinde yaptığınız bu spor aktivitesini gelecek hayatınızda da sürdürür ve Milli takımda boy gösterirsiniz

Bu konuda size destek olan Okul Müdürünüz Arif Hikmet Sönmez ve Beden Eğitimi Öğretmeniniz Gülay ALTINOK hocanızı kutluyor önünüzdeki müsabakalarda başarılarınızın devamını diliyorum’ ’dedi.

 

 İl Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet TEKİN Başarılı öğrencileri saat ile ödüllendirdi.

23-03-201723-03-201723-03-2017

Karatepe Mah. H.Ahmet Yesevi Cad. No57 Yeni Valilik Hizmet Binası Kat 2 66100 YOZGAT - 0 354 280 66 00 280 66 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.