YOZGAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Hızlı Okuma Tekniği Eğitimlerimiz Devam Ediyor

Hızlı Okuma Tekniği Eğitimlerimiz Devam Ediyor

İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz koordinesinde hazırlanan Yozgat Eğitim Akademisi Projesi kapsamında Hızlı Okuma Teknikleri Eğitimimiz İl Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf Yazıcı'nın da katılımıyla Valiliğimiz Konferans Salonunda 8.sınıf öğrencilerimize yönelik verildi.

İlk etapta sınava hazırlanacak olan 8. ve 12. sınıflarımıza yönelik verilen eğitimlerimiz ilimiz geneli tüm okullarımızda planlamalar dahilinde  verilecektir.

Öğrencilerimizin büyük bir ilgiyle dinleyip katıldığı eğitimden memnuniyetini dile getiren Yazıcı, '' Hızlı Okuma Teknikleri Eğitiminin öğrencilerimizde sağladığı faydalar ; hafızayı geliştirir, daha iyi odaklanmayı sağlar, mantıksal ve yenilikçi düşünmeyi geliştirir, kendilerine karşı olan güven seviyelerini yükselterek, duygusal olarak rahatlama sağladığı gibi sınavlarda da daha kısa zamanda daha hızlı anlayarak çözülen soru sayısını yükseltip, akademik anlamda başarı sağlar.'' dedi.

Yozgat Eğitim Akademisi Projesi kapsamında öğrencilerimize yönelik hafıza teknikleri, hızlı okuma, zihin haritaları, pomodoro çalışma sistemi, etkili ders çalışma teknikleri, kaygı ve stres yönetimi vb.  bir çok eğitimin olduğunu dile getiren Yazıcı, eğitime katılan ve katkı sağlayan herkse teşekkür etti.

07-10-202107-10-202107-10-2021

Karatepe Mah. H.Ahmet Yesevi Cad. No57 Yeni Valilik Hizmet Binası Kat 2 66100 YOZGAT - 0 354 280 66 00 280 66 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.