YOZGAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Merkezindeki Okul ve Kurum Müdürleri ile Toplantı Yapıldı

İl Merkezindeki Okul ve Kurum Müdürleri ile Toplantı Yapıldı

Merkez Okul Müdürleri toplantısı İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Yusuf YAZICI başkanlığında 10.01.2018 tarihinde, İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz müdür yardımcıları ve şube müdürlerinin katılımıyla yapıldı.

Toplantıda okul müdürlerimizin tek tek sorunlarını dinleyen Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf YAZICI eksiklikleri not alarak giderilmesi için gerekli talimatları verdi. Toplantıya katılan Müdür Yardımcılarımız ve Şube Müdürlerimiz söz alarak ,birimleriyle alakalı iş ve işlemler hakkında okul müdürlerimize bilgi vererek sorularını cevaplandırdı.

İl Milli Eğitim Müdürümüzün talimatıyla  AR-GE birimimizin yaptığı istatistiki çalışmada, son 3 yılda okullarımızın YGS-LYS-TEOG sınavlarındaki başarı grafiği ,yapılan toplantıda sunum şeklinde yansıtılarak tek tek okullarımız ele alınıp gözden geçirildi. Yapılan bu sunum neticesinde İlimizdeki okullarımızın son 3 yıldaki başarı grafiğindeki artış yada azalış gösteren dersler incelenerek gerekli notlar alınıp başarı varsa daha da artırılması düşüş var ise de nedenlerinin araştırılıp tespiti yapılarak olumsuzlukların ortadan kaldırılıp başarının artırılması gerektiği İl Milli Eğitim Müdürümüz tarafından dile getirildi. Akademik başarının sürekli izleneceğini ve planla ,uygula, kontrol ,önlem alma prensibiyle çalışacağını vurguladı. 

Ardından toplantıda gündem maddelerinden ;DYK kursları ve karşılaşılan sorunlar ,madde bağımlılığı ve uyuşturucu ile mücadelede yapılan çalışmalar ,okul kantinlerinin mevzuata uygun işletilmesi ve sağlıklı beslenme konusunda dikkat edilmesi gereken hususlar ,sosyal ,kültürel ve sportif etkinliklerin değerlendirilmesi, kariyer günleri ve öğrenci yönlendirmelerinin planlanması ,öğrenci güvenliği ve alınacak tedbirler , öğrenci sorunlarının tespiti, dezavantajlı öğrencilerin tespiti, akademik başarı durumu ve başarının artırılması için yapılacak eylem planı, kurumsal iletişim, kurum kültürü ve kurum iklimi, ölçme-değerlendirme , kalite takip sistemi iş ve işlemleri konuları görüşülüp kararlar alındı.

 

Hemen hemen her ailede bir şehit ya da gazinin olduğu bir topluma hizmet ettiğimizi vurgulayan YAZICI bu ülke için mesai mefhumu düşünmeden çalışmalıyız. Vicdanımızın ölçüsü verimliliğimiz ve çalışmamızla doğru orantılıdır. Böylesine necip bir Millet için çok gayret etmeliyiz. Vatan için toprağa verdiğimiz fidanlarımıza olan minnet ve şükran borcumuzu ödememiz için üstün bir çaba göstermek gerekir  diyerek toplantıya katılan okul müdürlerimize teşekkür edip iyi dilek ve temenniler ile toplantıya son verdi.

 

 12-01-201812-01-201812-01-201812-01-2018

Karatepe Mah. H.Ahmet Yesevi Cad. No57 Yeni Valilik Hizmet Binası Kat 2 66100 YOZGAT - 0 354 280 66 00 280 66 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.