YOZGAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürü Saim KUŞ´tan Ayşe Rahime AYIK´a Evinde Sürpriz Ziyaret

 İl Milli Eğitim Müdürü Saim KUŞ Yozgat´ta evde eğitim Gören Ayşe Rahime Ayık´ı evinde ziyaret edip tablet bilgisayar hediye etti.
İl Milli Eğitim Müdürü Saim KUŞ´tan Ayşe Rahime AYIK´a Evinde Sürpriz Ziyaret

 İl Milli Eğitim Müdürü Saim KUŞ Yozgat´ta evde eğitim Gören Ayşe Rahime Ayık´ı evinde ziyaret edip tablet bilgisayar hediye etti.

Ayşe Rahime´yi evinde ziyaret eden Yozgat İl Milli Eğitim Müdürü Saim Kuş, burada gazetecilere yaptığı açıklamada, Ayşe Rahime´nin çalışkan ve başarılı bir öğrenci olduğunu söyledi. Ayşe Rahime´yi  başarısından dolayı kutladığını ifade eden Kuş, "İnsanın olduğu her yerde eğitim devam etmelidir. Bizde bu vesile ile öğretmenlerimiz aracılığı ile Ayşe Rahime´nin eğitimini evde devam ettiriyoruz. Eğitimin sadece okulla sınırlı olmadığını biliyoruz. İnsanın yaşadığı her yerde eğitimimiz devam etmektedir" dedi.

Ayşe Rahime´nin babası Mehmet Ayık ise, kızının Beyaz Cevher Tutulması hastalığına yakalandığını, çok yaygın olmayan ve milyonda bir görülen bir hastalık olduğunu söyledi.

04-12-2015

Hastalığın şu an için tedavisinin olmadığını aktaran Ayık, şöyle konuştu:"3 yaşına kadar her sağlıklı çocuk gibi tüm hareketleri yapıyordu. Hatta biz onunla yarış bile yapıyorduk. 3 yaşından sonra yavaş yavaş yürümesi durdu. Denge kaybı yaşamaya başladı. Konuşması azaldı ve şu anda tükürüğünü bile yutamayacak dereceye geldi. Takdiri ilahi böyleymiş ama varlığı bile yeter. Allah onu bizden, bizi de ondan ayırmasın. Kızımın bağışıklık sistemi çok zayıf olduğu için çok fazla dışarı çıkartamıyoruz. Misafir fazla alamıyoruz. çok çabuk hasta olabiliyor. Evde sürekli bizimle birlikte olduğu için sıkılıyor. Kızımın sosyalleşmesi ve evde eğitim alması için milli eğitim müdürlüğüne müracaat ettik. Milli eğitim de bir öğretmen görevlendirdi. Öğretmenimiz kızımın durumunu çok iyi biliyor. Diyaloğu çok iyi kuruyorlar. Günlük 2 saatlik bir eğitim kızıma çok iyi geliyor."

04-12-2015

Çok mutlu olduğunu ifade eden Baba Mehmet Ayık, "Bu gün Milli Eğitim Müdürü Saim Kuş bizleri ziyarete geldi. Bizi çok mutlu ettiler. Kızım yaklaşık 6 yıldır evde eğitim alıyor ve ilk defa böyle bir ziyaret gerçekleşiyor evimize. " diye konuştu.

Zihinsel Engellilere Öğretmeni Merve Gökçek de, Ayşe Rahime ile bu yıl ders çalışmaya başladıklarını, okulda normal bir öğrenciye nasıl bir eğitim uygulanıyorsa Ayşe Rahime´ye de aynı eğitimin uygulandığını söyledi.                                                    

04-12-2015

Karatepe Mah. H.Ahmet Yesevi Cad. No57 Yeni Valilik Hizmet Binası Kat 2 66100 YOZGAT - 0 354 280 66 00 280 66 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.