YOZGAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf Yazıcı'nın Yıl Sonu Karne Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf Yazıcı'nın Yıl Sonu Karne Mesajı

2018-2019 ders yılını mümtaz eğitim camiamızın özverili çalışmaları, öğrencilerimizin üstün gayretleri ve paydaşlarımızın saygın destekleriyle güvenli ve huzur içerisinde tamamlamanın mutluluğu içerisindeyiz.

14 Haziran Cuma günü ilimiz genelinde 517 eğitim yuvamızda 5.200 'ü okul öncesi, 47.997'si temel eğitim ve 22.083'ü ortaöğretimde öğrenim gören kendilerine hizmet etmekten onur ve gurur duyduğumuz 75.280 sevgili öğrencimize karnelerini dağıtmış olacağız.

Öğretim yılının başarı ile tamamlanmasında ilimiz genelinde hiçbir fedakârlıktan kaçınmayan, özveriyle çalışan 946 idareci,4928 öğretmen ve 2327 personel olmak üzere 8201 kişiden oluşan eğitim camiamıza, emeklerini esirgemeden hizmet ettikleri için teşekkür ederim.

Değerli Veliler;

Ülkemizde 2023 Eğitim Vizyonuyla eğitimde yeni bir seferberlik başlatılmıştır. Yüksek bir motivasyonla toplumun her katmanını yakından ilgilendiren eğitimdeki yeni vizyonla öğrencilerimizin kendi yetenekleri doğrultusunda becerilerle donatılması ve geleceğe daha mutlu ve umutlu bakabilecekleri bir anlayış kazandırılması amaçlanmaktadır. Buradan hareketle en temel hedefimiz, milli ve manevi değerlere sahip, Ülkemizi her alanda kalkındıracak genç nesiller yetiştirmektir.

Saygıdeğer anne- babalar;

Çocuklarımızın kendi öz değerlerimizi özümsemesi ve karakter haline getirmesi önemli bir husustur. Bu karakteri kazandırmak öğretmenlerimizin görevi olduğu kadar sizlerin de üzerinde ciddiyetle durmanız gereken bir konudur. Yaz tatili uzun bir tatil süreci olduğu için bu tatili çocuklarınızla birlikte çok iyi değerlendirmeniz büyük önem taşımaktadır.

Her birey birbirinden farklıdır ve farklı kişilik özellerine sahiptir. Bu nedenle farklı öğrenme stillerine sahiptirler. Tatilde çocuklarınızla birlikte etkili bir tatil süreci planlayabilirsiniz. Çocuklarınızı halk eğitim merkezi vb. merkezlerde açılan kurslara göndererek; yaparak, yaşayarak deneyimleme yoluyla eğlenceli bir tatil süreci geçirmesine yardımcı olabilirsiniz. Üretmenin, bir eser ortaya koymanın zevkini tattırarak kendisiyle gurur duyan, topluma ve çevresine duyarlı bir fert olmasını sağlayabilirsiniz. Tasarım ve beceri yeteneklerini geliştirmeleri için bu amaçla açılan atölyelere göndererek sanat, bilim, kültür, spor ve yaşam temalarıyla, çocuğunuzun özellikle kişilik özelliklerini ve becerilerini geliştirmesine katkıda bulunabilirsiniz. Çünkü bu tür beceri atölyelerinde çocuklarınızın akademik başarıları dışında özgüvenlerini, yeteneklerini ve hobilerini de geliştirmelerine katkıda bulunmuş olacaksınız.

Sevgili Öğrenciler;

Yaz tatilleri dinlenmek, eğlenmek, güzel vakitler geçirmek için önemli fırsatlardır. Yaz tatili uzun soluklu tatil olduğu için bir takım planlamalar yapabilirsiniz. Okul döneminde, okumaya zaman bulamadığınız kitapları edinip okuyabilirsiniz, sinemaya, tiyatroya gidebilirsiniz. Fiziksel aktiviteler yapabileceğiniz fırsatlar varsa (yüzme, tenis, farklı spor türleri)  onları yapabilirsiniz. Ailece gezi planları yapıp ülkemizin farklı köşelerini görebilirsiniz. Arkadaş gruplarınızla bir araya gelip oyunlar oynayabilir, kültürel ve sportif etkinlikler yapabilirsiniz. Özellikle hayata dair yaşam becerilerinizi geliştirmek için kurs ve etkinliklere katılmanız önemli bir husustur.

Bu duygu ve temennilerle gayretleriyle bizleri gururlandıran eğitim camiamıza ve sevgili öğrencilerimize sağlık ve esenlik dileğiyle mutluluk dolu bir tatil diliyorum.

Karatepe Mah. H.Ahmet Yesevi Cad. No57 Yeni Valilik Hizmet Binası Kat 2 66100 YOZGAT - 0 354 280 66 00 280 66 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.