YOZGAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürleri ve Merkez Okul Müdürlerimizle Değerlendirme Toplantısı Gerçekleştirildi

İlçe Milli Eğitim Müdürleri ve Merkez Okul Müdürlerimizle Değerlendirme Toplantısı Gerçekleştirildi

İl Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf Yazıcı başkanlığında, Müdürlüğümüz yöneticilerinin eşliğinde saat 10.00'da ilçe Milli Eğitim Müdürlerimiz, 14:00'te ise Merkez Okul Müdürlerimizin katılımıyla video konferans ile eğitim süreçlerini izleme, Bakanlığımızca başlatılan 10.000 Okul Projesi ve '' Kütüphanesiz Okul Kalmayacak'' projelerinin görüşüldüğü toplantı gerçekleştirildi.

2021-2022 eğitim öğretim yılı ulusal ve yerel projelerin değerlendirilmesiyle başlayan toplantı ,okul öncesi eğitim için anaokulu planlanması, okullarımız bünyesinde anasınıfı açılması, Temel Eğitimde 10.000 Okul Projesi , Bakanlığımız tarafından başlatılan Kütüphanesiz Okul Kalmayacak Projesi, 4006-4007 TÜBİTAK başvuruları, destek eğitim odaları yapımı, 8. ve 12. Sınıf öğrencilerimize yönelik rehberlik öğretmenleri ve şube rehber öğretmenlerimiz tarafından yoğunlaştırılmış rehberlik faaliyetleri uygulanarak, hedef belirleme konusunda öğrencilerimize rehberlik yapılması, öğrenme stillerinin belirlenip planlamalar yapılması, öğrenci koçluğu, kitap toplama kampanyaları başlatılarak kütüphanelerimizin zenginleştirilmesi, Bakanlığımız tarafından yayınlanan kaynakların öğrenci ve velilerimize duyurulması, pansiyonlar, kantinler ve  okul servislerimizin denetimi, öğrencilerimizin yeteneklerini keşfedebilmesi için pansiyon ve okullarımızda sosyal, kültürel ve sportif alanlar oluşturup kulüpler kurulması ve kurslar açılması, Yozgat enerji hareketi, Kitaplara Göz Değsin Projesi ve her okulumuzda bir halk oyunları ekibi kurulması konuları görüşülerek, 66 genç şair-66 genç yazar projesi kapsamında her okullumuzun  öğrencilerinin şiirlerinin yer aldığı bir şiir kitabı oluşturarak, şiir şöleni hazırlanması hususunda kararlar alındı.

Müdürlüğümüz idarecileri, ilçe Milli Eğitim Müdürleri ve Okul Müdürlerimizin talep ve önerileri alınarak, fikir alışverişinde bulunuldu.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf Yazıcı yönetici, öğretmen ve personelimize emek ve gayretlerinden dolayı teşekkür etti.

02-11-202102-11-202102-11-202102-11-2021

Karatepe Mah. H.Ahmet Yesevi Cad. No57 Yeni Valilik Hizmet Binası Kat 2 66100 YOZGAT - 0 354 280 66 00 280 66 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.