YOZGAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürleri ve Merkez Okul Müdürlerimizle Eğitime Hazırlık Toplantısı Yapıldı

İlçe Milli Eğitim Müdürleri ve Merkez Okul Müdürlerimizle Eğitime Hazırlık Toplantısı Yapıldı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf YAZICI başkanlığında Müdürlüğümüz yöneticileri, İlçe Milli Eğitim Müdürleri ve Merkez Okul Müdürlerimizin katılımıyla toplantı gerçekleştirildi.

Toplantıda 21 Eylül Pazartesi günü okullarımızda yüz yüze eğitime başlayacak olan okul öncesi ve ilkokul birinci sınıf öğrencilerimizin sağlıklı ve güvenli bir ortamda eğitim öğretim almaları için alınmış ve alınacak önlemler ile yapılacak iş ve işlemler görüşüldü.

Okullarımızın hijyen standartlarına uygun hale getirilmesi için yapılan ve yapılacak çalışmalar, ortak kullanım alanlarının dezenfekte edilerek denetlenip, gerekli tedbirlerin alınması, okullarımızın salgın şartlarına göre eğitim öğretime hazırlanması, EBA kullanımı ve performans kontrolü, öğretmen,personel ve öğrencilerimizin maske kullanımı ile sosyal mesafe kurallarına riayet etmesi, servis şoförleri ve velilerimizin alınan önlemler konusunda bilgilendirilmesi konuları görüşülerek kararlar alındı.

21-25 Eylül tarihleri arasındaki eğitim-öğretim sürecinde öğretmen ve öğrencilerimize ücretsiz olarak maske dağıtımı yapılacağını söyleyen Müdürümüz, okullarımızın hafta sonu yeniden dezenfekte edileceğini ve dezenfekte işleminin belirli aralıklarla tekrarlanacağını aynı zamanda okullarımızda her türlü tedbirin alınıp, tüm yöneticilerimizin sahada olduğunu belirterek yerinde inceleme yaptıklarını vurguladı.

Aynı zamanda velilerimizin istedikleri zaman eğitim yuvalarımızı ziyaret ederek, yapılan çalışmaları ve alınan önlemleri yerinde görebileceğini ve kaygılanmamaları gerektiğini belirtti.

İlçe Milli Eğitim Müdürleri ve Okul Müdürlerimizin talep ve önerilerini dinleyen Müdürümüz, yeni eğitim öğretim döneminin hayırlı, sağlıklı ve başarılı olması temennisinde bulunarak toplantıya katılan herkese teşekkür etti.

 

16-09-202016-09-202016-09-2020

Karatepe Mah. H.Ahmet Yesevi Cad. No57 Yeni Valilik Hizmet Binası Kat 2 66100 YOZGAT - 0 354 280 66 00 280 66 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.