YOZGAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürleri ve Okul Müdürleriyle Eğitimi Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

İlçe Milli Eğitim Müdürleri ve Okul Müdürleriyle Eğitimi Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

 

İl Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf YAZICI başkanlığında 31.08.2018 tarihinde 10:00 da Merkez Okul Müdürleri ,14:00 da ise İlçe Milli Eğitim Müdürleri Toplantımız , İl Milli Eğitim müdür yardımcıları ve şube müdürlerimizin katılımıyla İl Milli Eğitim Müdürlüğü Sürmeli ve Bozok Toplantı salonlarında yapıldı. Gündem maddelerinin görüşülmesinin ardından Müdürlüğümüz birim amirlerinin sunumları ,paylaşımları ve birimleriyle alakalı konular gündem maddeleri çerçevesinde görüşüldü. Bir önceki toplantıda alınan kararlarla ilgili çalışmaların değerlendirilmesi, İlçe Milli Eğitim Müdürleri  ve okul müdürleri soru, görüş ve önerileri görüşülerek gerekli istişareler yapılıp kararlar alındı.

 

Değerler eğitiminin okulların belirlenen sorun analizlerine göre yapılmasını, Sayın Cumhurbaşkanımız ve Eşi Hanımefendi himayelerinde başlatılan  okuma-yazma seferberliğine verilen desteğin artarak devam etmesini , hayat boyu öğrenme kurs sayısının 2 katına çıkarılmasının hedeflendiği ,Sıfır Atık Projesi çalışmaların devam ettiğini ve Rehberlik Faaliyetleri kapsamında çalışmaların yoğun bir şekilde sürdürülmesi gerektiğini, Sayın Valimizin himayelerinde yapılan İl Strateji Belgesindeki çalışmaların titizlikle yapılması ve takip edilmesini istedi.

İlçe Milli Eğitim Müdürlerimizle yapılan toplantıda Bilginin davranışa dönüştürülmesi ,okulların risk analizinin çıkarılarak ,dezavantajlı öğrencilere yönelik eylem planı hazırlanması gerektiği dile getirildi.

 ,2018-2019 Eğitim –Öğretim Yılında İl genelinde yapılacak çalışmalar karar bağlandı.

İlçe Milli Eğitim Müdürlerimizle yapılan toplantıda alınan kararlar ;

1-Milli Eğitim Bakanlığımızın  Eğitim Politikalarının takibi ,izlenmesi ve değerlendirilmesi ,

2-Bu kapsamda yapılandırmacı Eğitim Sisteminin tüm öğretmenlere anlatılması ve benimsetilmesi ,

a)Tüm eğitim kademelerinde kazanımların elde edilip edilmediğinin ölçülmesi ,

b)Tüm kademedeki öğrencilerin öğrenme stillerinin belirlenmesi ,ders ortamlarının çoklu zeka kuramına uygun hale getirilmesi ,

3-Derslerin yapılandırmacı sistemle ön görülen metot ve yöntemle işlenmesi ,

4-Ara değerlendirme ve Nota esas değerlendirmeler ile ortak yapılan değerlendirme sonuçlarının il, ilçe ve okul yönetimlerince izlenmesi ,

5-Öğrencilerin öğrenme stilleri ve zeka bölümlerinin tespitinden sonra velilerin bu hususlar ile ilgili bilgilendirilerek gerekli eğitimin verilmesi ,

6-Her öğrencinin yeteneklerinin tespit edilerek en az bir sosyal kulüple ilişkilendirilmesi

7-Kitap okuma alışkanlığı kazandırılmak üzere aileler ile kitap okuma projesi geliştirilip uygulanması ,

8-Dezavantajlı öğrencilerin tespit edilip, sorun analizi yapılarak çözüme yönelik plan hazırlanıp ,uygulanması ,

9-Her okulun risk analizi çıkarılıp ,buna göre eylem planı hazırlanması ,

10-Eylem planı içeresinde mevcut imkanlar dahilinde somut hedeflerin belirlenmesi ve bu hedeflere ulaşılıp ulaşılmadığının  kontrol edilmesi,

11-Her okulumuzun 4 yıllık eylem planı hazırlaması ve ölçülebilir hedefler belirlenmesi(akademik ,sosyal ve kültürel alanda)

12-Her öğrenciye ait akademik başarının  ölçülmesi ,izlenmesi ,değerlendirilmesi ve takip edilmesi. 

Temel amacımız, önce öğrenciyi sonra veliyi daha sonra öğrencinin yetiştiği çevreyi tanımak ve doğru analizler yapıp eylem planı geliştirerek doğru eğitimi uygulamaktır diyerek 2018-2019 Eğitim-Öğretim dönemimizin Ülkemize ,İlimize , eğitim camiamıza, öğretmen ,veli ve öğrencilerimize hayırlı olmasını dileyen YAZICI ,soru ve önerilerini sunan yöneticilerimizin istişarelerini tamamlamalarının ardından toplantı kurul kararları alınarak ,toplantıya katılan yöneticilerimize teşekkür edip , iyi dilek ve temenniler ile toplantıyı sonlandırdı.

 

 31-08-201831-08-201831-08-201831-08-201831-08-2018

Karatepe Mah. H.Ahmet Yesevi Cad. No57 Yeni Valilik Hizmet Binası Kat 2 66100 YOZGAT - 0 354 280 66 00 280 66 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.