YOZGAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlimize Atanan Sözleşmeli Öğretmen Adaylarından Talep Edilen Belgeler (GÜNCELLENDİ)

ATAMA KARARNAMELERİ BAKANLIĞIMIZCA İLİMİZE GÖNDERİLMİŞ OLUP İLİMİZE ATANAN ÖĞRETMENLERİN EĞİTİM ÖĞRETİM SÜRECİNİN BAŞLAMASI NEDENİ İLE EN KISA SÜREDE GÖREVE BAŞLAMALARI GEREKMEKTEDİR.

 

Milli Eğitim Bakanlığınca ilimizdeki eğitim kurumlarına ataması yapılan Öğretmen (ilk atama sözleşmeli) adaylarının başlama iş ve işlemleri için aşağıda belirtilen evrakı hazırlamaları ve göreve başlama duyurusunun yayımlanmasını beklemeleri gerekmektedir.

Göreve başlama işlemleri ile ilgili işlemler sonuçlandığı zaman sayfamızdan göreve başlama duyurusu yayımlanacak olup, belirtilecek tarihler arasında talep edilen evraklar ile atandıkları İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Öğretmen Atama Şubelerine şahsen başvuru yapmaları gerekmektedir.

 

İLİMİZE ATANAN SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMEN ADAYLARINDAN TALEP EDİLEN BELGELER

1 - Lisans diploması veya okuldan alınacak geçici mezuniyet belgesinin aslı veya onaylı örneği,

2 - Orta Öğretim Alan Öğretmenliği Tezsiz Yüksek Lisans, Pedagojik Formasyon Programı/Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifikası, İlköğretim Sınıf Öğretmenliği ya da İngilizce Öğretmenliği Sertifikası programlarından birini tamamladığına ilişkin belge veya bu belgenin onaylı örneği,

3 - Yurt dışındaki yüksek öğretim kurumlarından mezun olanların, Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca verilen yüksek öğreniminin ve pedagojik formasyon belgesinin yurt içindeki yükseköğretim kurumlarına veya programlarına denklik belgesi,

4. Talim ve Terbiye Kurulu kararı gereğince Felsefe bölümü mezunlarından 16 kredi sosyoloji, 16 kredi psikoloji; sosyoloji bölümü mezunlarından 8 kredi mantık, 16 kredi felsefe, 16 kredi psikoloji aldığına dair belgenin aslı veya onaylı örneği (Bu belge pedagojik formasyon belgesi yerine kullanılamaz.), istenecektir.

5. Kimlik Fotokopisi.

7. Son altı ay içinde çekilmiş vesikalık fotoğraf (6 adet)

8. Sabıka kaydı. (E-Devlet sisteminden alınacaktır.)

9. Elektronik Başvuru Formu

10. Başvuru esnasında Pedagojik Formasyon Belgesi yerine resmi yazı ibraz edenlerden Pedagojik Formasyon Belgesi,

11. Sağlık durumu yönünden Öğretmenlik görevini yapmasına engel bir durumu olmadığına dair tam teşekküllü hastaneden alınacak olan sağlık kurulu raporu.

12. Mal bildirim Formu (İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerinden temin edilebilecektir.)

13. Erkek adaylar için Askerlik durum bildirir belgesi.

 NOT: İstenilen belgelerin asılları ve bir fotokopisi hazırlanacaktır.

 

Öğretmen Atama Bürosu İrtibat Telefonlarımız: 0354 280 66 32 - 0354 280 66 33

Karatepe Mah. H.Ahmet Yesevi Cad. No57 Yeni Valilik Hizmet Binası Kat 2 66100 YOZGAT - 0 354 280 66 00 280 66 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.