YOZGAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kayseri TÜBİTAK Bölge Ödüllerinde Yozgat Rüzgârı

Kayseri TÜBİTAK Bölge Ödüllerinde Yozgat Rüzgârı

 

Lise öğrencilerinin bilimsel çalışmalarını geliştirmek amacıyla 50.’si düzenlenen TÜBİTAK Bölge Sergisi ve Ödül Töreni Kayseri’ de düzenlendi. 

Kayseri bölgesi olarak; Kayseri, Yozgat, Sivas, Nevşehir, Aksaray, Kırşehir ve Niğde olmak üzere 7 ilin 12 branştan, toplam 100 projesi sergilenip yarışmaya girme hakkı kazandı.

Ödül Töreni, saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından TÜBİTAK bölge koordinatörü Prof. Dr. Sebahattin ÜNALAN’ ın açılış konuşmaları ile başladı.

Yarışma sonunda Yozgat İlimiz, Fatma Temel Turhan Bilim Sanat Merkezi,Tarih alanında bölge 1’incisi , Değerler Eğitimi alanında bölge 2.’si, Yerköy Şehit Ferhat Gökdemir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Teknoloji Tasarım alanında bölge 1.’si, Şefaatli Şehit Osman Belkaya Anadolu İmam Hatip Lisesi Psikoloji alanında Bölge 3.’sü oldu. İlimiz 2 adet birincilik, ,1 adet ikincilik ve 1 adet üçüncülük derecesi elde ederek, 2 projesini Türkiye finaline taşımaya hak kazandı.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf YAZICI öğrenci, öğretmen ve yöneticilerimize teşekkür ederek, başarılı çalışmaların artarak devam etmesi temennisinde bulundu.

 Ödüle layık görülen projelerimiz;

Okul Adı

Ödül Kategorisi

Derece

Fatma Temel Turhan Bilim ve Sanat Merkezi

Tarih

Bölge 1.

Yerköy Şehit Ferhat Gökdemir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

Teknoloji Tasarım

Bölge 1.

Fatma Temel Turhan Bilim ve Sanat Merkezi

Değerler Eğitimi

Bölge 2.

Şefaatli Şehit Osman Belkaya Anadolu İmam Hatip Lisesi

Psikoloji

Bölge 3.

 

 

28-02-201928-02-2019

 

 

 

Karatepe Mah. H.Ahmet Yesevi Cad. No57 Yeni Valilik Hizmet Binası Kat 2 66100 YOZGAT - 0 354 280 66 00 280 66 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.