YOZGAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Kitaplara Göz Değsin" Projesi BaşlıyorMillî Eğitim Bakanlığımızca hazırlanan "Kütüphanesiz Okul Kalmayacak" Projesi kapsamında ilimizde "Kitaplara Göz Değsin" kitap toplama kampanyası başlatılmıştır. Kampanya kapsamında öğrencilerin, velilerin, öğretmenlerin ve vatandaşlarımızın evinde bulunan ihtiyaç fazlası kitapların okul kütüphanelerine bağışlanması hedeflenmektedir.

Yine bu kampanya kapsamında hayırsever vatandaşlarımızın ihtiyacı olan okullarımıza kütüphanelerin tefrişi ve toplu kitap bağışı yapabilmelerini sağlamak amaçlanmıştır. Kampanya sayesinde hayırsever vatandaşlarımızın hangi okulda kütüphane ve kitap eksiği olduğunu bilmeleri sağlanacaktır.

Kütüphanesi bulunmayan okullarda Millî Eğitim Bakanlığı Okul Kütüphaneleri Yönetmeliği kapsamında oluşturulacak olan okul kütüphanesinin tefrişatının tamamını yapan veya kitap ihtiyacının tamamını karşılayan hayırseverlerimizin isimleri oluşturdukları okul kütüphanesine verilecektir.

Projemizin eğitim camiası ve halkımıza hayırlı olmasını diler, tüm halkımız ve eğitim camiamızın desteklerini bekler, saygılar sunarız.

05-11-202105-11-2021

Karatepe Mah. H.Ahmet Yesevi Cad. No57 Yeni Valilik Hizmet Binası Kat 2 66100 YOZGAT - 0 354 280 66 00 280 66 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.