YOZGAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

KodluYOZ Öğrencileri Kodlama Tırı ile Buluştu

KodluYOZ Öğrencileri Kodlama Tırı ile Buluştu

KodluYOZ Projesi kapsamında merkez ilçemizde bulunan ortaokul öğrencilerinin algoritma ve problem çözme becerisini geliştirmek, dijital becerilerini güçlendirmek amacıyla Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfına yaptığımız başvuru sonucu Algo Dijital Kodlama Tırı 17-25 Mayıs 2018 tarihlerinde İlimiz Merkez Cumhuriyet Meydanına getirilmiştir.

6-14 yaş aralığındaki çocuklar, geleceğin inovasyon dolu dünyasına adım atarken dijital dünyada buldukları bilgileri değerlendirme, analiz etme ve yorumlama süreçleriyle birlikte teknoloji kullanımı ve hatta ötesini öğreniyorlar. Algo Dijital ile dijital okuryazarlıktan dijital güvenliğe kadar sanal dünyanın alfabesini öğrenmenin yanı sıra internet kullanımı konusunda da bilgi sahibi oluyorlar. Böylece sanal dünyada buldukları bilgiyi doğru şekilde değerlendirebilecek, teknolojinin kötü kullanımına karşı farkındalık sahibi bireyler olarak yetişmeleri için gereken doğru davranışları oyunlarla öğreniyorlar. TEGV gönüllüleri ise projenin eğitimlerini alarak çocukların gelişimine katkı sağlıyor.

Bu kapsamda merkezimize gelen Kodlama Tırını ziyaret eden İl Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf YAZICI ,öğrencilerle Eğitim Tırında bir araya gelerek aktivitelere katıldı. Yazıcı ‘’ileri teknoloji çağı yaşadığımız bugünlerde öğrencilerimizin doğru kaynaklardan yönlendirilmesine ve kendini geliştirmeye olanak sağlayacak değerli bir proje olduğunu dile getirdi. Etkinlikler ile ilgili detaylı bilgi alan YAZICI bu projenin gerçekleşmesinde emeği geçen başta Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfına ve müdürlüğümüz çalışanlarına teşekkür etti.

21-05-201821-05-201821-05-201821-05-2018

Karatepe Mah. H.Ahmet Yesevi Cad. No57 Yeni Valilik Hizmet Binası Kat 2 66100 YOZGAT - 0 354 280 66 00 280 66 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.