YOZGAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

KodluYOZ Projesi Koordinasyon Çalışması İçin Bt Öğretmenleri’yle E-konferans Yapıldı

Yozgat genelinde başlatılması düşünülen ortaokul ve lise öğrencilerine kodlama eğitimlerinin verilmesi ve robotik alanında çalışmaların yapılması düşünülen KodluYOZ Projesi için...
KodluYOZ Projesi Koordinasyon Çalışması İçin Bt Öğretmenleri’yle E-konferans Yapıldı

Yozgat genelinde başlatılması düşünülen ortaokul ve lise öğrencilerine kodlama eğitimlerinin verilmesi ve robotik alanında çalışmaların yapılması düşünülen KodluYOZ Projesi için, Yozgat genelinde görev yapan tüm Bilişim Teknolojileri Öğretmenleri ile proje yürütücüleri Gamze METE ve Salih AKSOY tarafından e-konferans ortamında toplantı yapıldı.

İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Danyal KOCABEYOĞLU’nun açılış konuşmasıyla başlayan e-konferansa 100 tane Bilişim Teknolojileri Öğretmeni katıldı. Konferansta öğretmenlerimize proje ile ilgili bilgiler verilerek, onların da konu ile ilgili görüşleri alındı. Öğretmenlerimizin de artık çağı yakalayan nesiller yetiştirmesinin önemi vurgulanarak, eğitici eğitimleri ve öğrenci eğitimleri ile ilgili yapılacaklar değerlendirildi. Öğretmenlerimize sunum yapılarak, kodlama ve robotik için basit uygulamalar gösterildi.

 

Öğretmenlerimizin de çok ilgisini çeken ve yoğun katılımın olduğu e-konferans sonunda projenin ilerleyişi netleşmiş oldu. Tüm öğretmenlerimiz proje için istekli ve heyecanlı olduklarını dile getirerek projenin en kısa zamanda hayata geçirilmesini temenni etti ve toplantı soru cevap şeklinde tamamlandı.

 

04-12-201704-12-201704-12-2017

Karatepe Mah. H.Ahmet Yesevi Cad. No57 Yeni Valilik Hizmet Binası Kat 2 66100 YOZGAT - 0 354 280 66 00 280 66 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.