YOZGAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

KÖY OKULUNA TEKNOLOJİ SINIFI KURULDU

Yozgat Valiliği tarafından başlatılan kampanya ile kurumların depolarında kullanmadıkları bilgisayarlar köy okullarına bilişim sınıfı olmaya devam ediyor.
KÖY OKULUNA TEKNOLOJİ SINIFI KURULDU

Yozgat Valiliği tarafından başlatılan kampanya ile kurumların depolarında kullanmadıkları bilgisayarlar köy okullarına bilişim sınıfı olmaya devam ediyor.

11-04-2017

        Geçtiğimiz Ocak ayı içerisinde Bişek Köyü Şehit Adem Kocadağ İlk ve Orta okulunda oluşturulan bilişim sınıfının ardından bu kez de Divanlı Mahallesi Refika ve Mustafa Kıymazaslan İlk ve Ortaokulunda 15 bilgisayarla bilişim sınıfı oluşturuldu.

11-04-2017

Öğrencilerin derslerinde daha başarılı olmaları, her öğrencinin teknoloji aracılığıyla bilgiye hızlı ve kolay ulaşması, değişen teknolojiyi daha yakından takip etmeleri ve bilgisayarlı okullarda eğitim gören diğer öğrencilerden geri kalmamaları için oluşturulan teknoloji sınıfında yapılan ilk derse Vali Kemal Yurtnaç, Vali Yardımcısı Şükrü ÇAKIR,Jandarma Alay Komutanı Albay Selçuk Yıldırım, Mili Eğitim Müdürü Mehmet TEKİN ve Milli Eğitim Şube Müdürü Metin Halıcı katıldı.

        ATIL BİLGİSAYARLAR ÖĞRENCİLERİN HİZMETİNE SUNULUY

 Okulda oluşturulan bilişim sınıfı açılışında konuşan Vali Kemal Yurtnaç, kamu kurumlarında kullanılmayan bilgisayarları değerlendirdiklerini söyledi.

11-04-2017 

        Daha önce Bişek köyünde ki okulda bilişim sınıfı oluşturduklarını hatırlatan Vali Yurtnaç, “Bu projemizi kamu kurumlarına duyurduk. Onların depolarında bulunan ve kullanmadıkları bilgisayarları aldık, bakımlarını yapıp kullanılır bir vaziyette okulumuzda bilişim sınıfını oluşturduk. Bu bilgisayarları öğrencilerimizin hizmetine sunmuş olduk” dedi.

 11-04-2017

        Okula kurulan bilgisayarların Telekom tarafından verildiğini belirten Vali Yurtnaç, “Bu çalışmamıza hız kesmeden devam edeceğiz. Yakında da eski devlet hastanesinde bulunan bilgisayarları alarak yine köy okullarımızda bilgisayar sınıfı oluşturacağız. Tüm kurumlara yazı yazdık ve kullanmadıkları ne varsa onları biz değerlendireceğiz” diye konuştu.

        Bilişim sınıfının açılışını öğrencilerle birlikte yapan Vali Yurtnaç daha sonra sınıfları dolaşarak öğrencilerle bir süre sohbet etti.

 

 11-04-2017

Karatepe Mah. H.Ahmet Yesevi Cad. No57 Yeni Valilik Hizmet Binası Kat 2 66100 YOZGAT - 0 354 280 66 00 280 66 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.