YOZGAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Maarif Müfettişleri Başkanlığı Sene Başı Toplantısı Yapıldı

Maarif Müfettişleri Başkanlığı sene başı toplantısı İl Milli Eğitim Müdürlüğü toplantı salonunda 29.09.2015 tarihinde saat 14:00 de yapıldı.
Maarif Müfettişleri Başkanlığı Sene Başı Toplantısı Yapıldı

   Maarif Müfettişleri Başkanlığı sene başı toplantısı İl Milli Eğitim Müdürlüğü toplantı salonunda 29.09.2015 tarihinde saat 14:00 de yapıldı.

   Toplantıda Maarif Müfettişleri Başkanımız önceki yıl yapılan çalışmalara ait değerlendirmeler yaparak, 2015-2016 Eğitim Öğretim Yılı, yıllık faaliyet planı ile çalışma usul ve esasları hakkında paylaşımlarda bulunmuştur.

   Denetimin kontrolden öte bir anlamı ve işlevi olduğu, eğitim öğretim hizmetlerini iyileştirilmesi, geliştirilmesi ve uygulayıcılara yardımcı olunması anlamına geldiği ifade edilerek, buna uygun mevzuat düzenlemelerinin yapıldığı, terim ve kavramların yeniden tanımlandığı, rehberlik ve denetim çalışmalarının da bu yönde yapılması gerektiği belirtilmiştir.

   Toplantının ilerleyen bölümlerinde İl Milli Eğitim Müdürümüzde katılarak, yeni eğitim öğretim yılı hedefleri ve beklentileri ile yapılan çalışmalar hakkında değerlendirmeler de bulunmuştur.

   Denetim sonuçlarının ve denetim raporlarının; uygulamaların değerlendirilerek yeni kararlar alınmasında ve gelecekte yapılacak çalışmaların planlanmasında idareye önemli bir yol gösterici olduğunu belirtmiştir. Yeni göreve başlayan tüm yönetici ve öğretmenlere Müfettişlerimizin Mesleki Yardım ve rehberliğini önemsediğini, bu rehberliğin onları mesleğe uyumlarına ve çalışmalarına katkı sağladığını ifade etmiştir.

   Toplantı iyi dilek ve temennilerle sona ermiştir.

Maarif Müfettişleri ToplantıMaarif Müfettişleri ToplantıMaarif Müfettişleri ToplantıMaarif Müfettişleri Toplantı

Karatepe Mah. H.Ahmet Yesevi Cad. No57 Yeni Valilik Hizmet Binası Kat 2 66100 YOZGAT - 0 354 280 66 00 280 66 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.