YOZGAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Mehmet Akif Ersoy Törenle Anıldı.

 Millî Şairimiz Mehmet Akif ERSOY ölümünün 77. yıldönümünde Yozgat Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencilerince hazırlanan programla anılmıştır. Anma programı 27.12.2013 Cuma günü İl Kültür Müdürlüğü salonunda yoğun ilgiyle saat 14:00 da  
Mehmet Akif Ersoy Törenle Anıldı.

        Millî Şairimiz Mehmet Akif ERSOY ölümünün 77. yıldönümünde Yozgat Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencilerince hazırlanan programla anılmıştır. Anma programı 27.12.2013 Cuma günü İl Kültür Müdürlüğü salonunda yoğun ilgiyle saat 14:00 da  saygı duruşu ve İstiklal Marşı´yla başlamış, ardından Yozgat Anadolu Lisesi Müdürü Adil ARSLAN ve  İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Necati ÇOŞKUN birer konuşma yapmışlardır. Konuşmaların ardından Yozgat Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından milli şairin çeşitli şiirleri seslendirilmiştir. Programın sonunda ise Mehmet Akif’in “Meyhane” ve “Seyfi Baba” adlı manzum şiirlerinin tiyatroya uyarlaması Yozgat Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından sahnelenmiştir. Vali Yardımcısı Sayın Kemal ŞAHİN’in programla ilgili duygu ve görüşlerini dile getirmesiyle program sona ermiştir. 

m akifm akifm akifm akifm akifm akifm akif

Karatepe Mah. H.Ahmet Yesevi Cad. No57 Yeni Valilik Hizmet Binası Kat 2 66100 YOZGAT - 0 354 280 66 00 280 66 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.