YOZGAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Meslek Liselerimizde Üretim Devam Ediyor.

Meslek Liselerimizde Üretim Devam Ediyor.

 Covit-19 salgınının tüm dünyayı ve ülkemizi etkilediği bu dönemde üretimin ve eğitimli işgücünün önemi bir kez daha görülmüştür. Meslek liselerinin işlevi mesleki eğitim almanın avantajları herkes tarafından kabul edilmiştir. Ülkelerin gelişmesinde ve kalkınmasında sanayileşmenin temel unsuru olan bilgi, beceriye sahip yüksek verimi gerçekleştirecek kalifiye insan gücünün yetiştirilmesi gerekmektedir. Geleceğimizin teminatı olan gençlerimizin ilgi, istek ve kabiliyetlerini geliştirecek, gerekli bilgi, beceri, davranışlar ve birlikte iş görme alışkanlığı kazandırmak suretiyle hayata hazırlanmasında ve Ülkemizin kalkınmasında en önemli unsur haline gelmesinde Mesleki Eğitimin önemi çok büyüktür. Üreterek eğitim-öğretim yapmak mesleki eğitimlerin temel prensibidir.

Bu doğrultuda Yozgat Mimar Sinan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bünyesinde Elektrik-Elektronik, Bilişim, Makine, Mobilya ve İç mekân Tasarımı ve Metal Teknolojileri alanlarında eğitim öğretim yapılmaktadır. Proje okullar kapsamında olan okulumuzun Anadolu Teknik Programının Elektrik-Elektronik ve Makine Teknolojileri alanlarına sınavla öğrenci alınmaktadır.

Milli Eğitim Bakanlığı ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği arasında imzalan mesleki eğitimi geliştirme protokolü kapsamında olan okulumuzun başarılı öğrencilerine burs imkânı sağlanmaktadır. Protokol gereği TOBB a bağlı işletmelerde öğrencilerimize staj imkânının yanında mezuniyet sonrasında istihdamda öncelik verilmektedir. İş yeri açma belgesi alarak mezun olan öğrencilerimiz kendi işyerlerini açmaları halinde mesleki eğitimin desteklenmesi kapsamında hibe krediler alarak kendi işletmesini kurup üretime ve istihdama katkı sağlamaktadırlar.

Yozgat Mimar Sinan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi olarak, 2020-2021 eğitim öğretim yılında okullarımızın ihtiyacı olan sıra ve öğrenci dolabı üretimi, öğretmen ve öğrencilerimiz tarafından devam ettirilmektedir. Bu yıl itibariyle 2.500 öğrenci sırası, 400 öğrenci dolabı ve 125 öğretmen kürsüsü üretimi yapılmaktadır.

Ortaokul mezunu öğrencilerin velileri ile birlikte okul belirleme aşamasında oldukları bugünlerde mesleki eğitimi tercih ederek mesleki eğitimin kendilerine sağlayacağı avantajlardan yararlanarak iş hayatına başlamaları için okulumuza kayıt yaptırmaya davet ediyoruz.

28-07-202028-07-202028-07-202028-07-202028-07-202028-07-2020

 

Karatepe Mah. H.Ahmet Yesevi Cad. No57 Yeni Valilik Hizmet Binası Kat 2 66100 YOZGAT - 0 354 280 66 00 280 66 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.