YOZGAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Bakanlığı 2023 Eğitim Vizyon Belgesi Toplantısı Yapıldı

Milli Eğitim Bakanlığı 2023 Eğitim Vizyon Belgesi Toplantısı Yapıldı

07.11.2018 tarihinde Milli Eğitim Müdürlüğü Sürmeli Toplantı Salonunda Bakanlığımızın 2023 Vizyon Belgesi kapsamında çalışma planı hazırlamak üzere İl Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf YAZICI başkanlığında Milli Eğitim Müdürlüğü yöneticileri ve her kademeden seçilen okul müdürlerinin katılımıyla toplantı yapıldı.

Toplantı başlangıcında konuşan İl Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf YAZICI toplantının amacının, Millî Eğitim Bakanımız Prof. Dr. Sayın Ziya SELÇUK Beyin yapmış olduğu 2023 Eğitim Vizyon belgesi sunumunun incelenip bu doğrultuda İlimizde yapılacak planlama ve uygulamaların görüşülmesi için kurul oluşturtulduğunu belirterek, çocukların daha mutlu ve huzurlu olduğu ortamları hazırlamak ,öğrenci yeteneklerinin analizi ,farkındalık eğitimleri ,davranışları içselleştirmek ,öğrencilerin farkındalık oluşturacak eğitimlere dahil edilmesini sağlamak ,öğrencilerimizde değer duygusunu geliştirmek ,temel ve kök değerlerin öğretilmesi ve veli eğitimi konularına değinerek fikir alışverişinde bulundu.

İl Milli, Eğitim Müdürlüğümüz tarafından hazırlanan ‘’Değerlerimiz Özümüzdür’’ projesi tanıtımı yapılarak , 2023 Eğitim Vizyon Belgesi  doğrultusunda hazırlanan, ilimizde bulunan her kademedeki okullarımızda uygulanmak üzere, 5 yıllık eylem planı sunumu yapılarak, toplantı esnasında görüşüldü.

Toplantı sonunda beyin fırtınası tekniği kullanılarak tüm katılımcılar tarafından  yapılacaklar konusunda fikirler beyan edilip, istişarelerde bulunularak kararlar alındı.

 

Toplantıya katılım sağlayan herkese teşekkür eden Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf YAZICI ,hedeflerimizden bir tanesi ise toplumsal sorunları minimize etmek olduğu için aldığımız kararların uygulanması önem arz etmektedir’’ diyerek toplantıya son verdi.

07-11-201807-11-201807-11-2018

Karatepe Mah. H.Ahmet Yesevi Cad. No57 Yeni Valilik Hizmet Binası Kat 2 66100 YOZGAT - 0 354 280 66 00 280 66 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.