YOZGAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Bakanlığı Ve Tarım Ve Orman Bakanlığı Arasında İmzalan Mesleki Ve Teknik Eğitim İşbirliği Protokolü Basına Tanıtıldı

 Milli Eğitim Bakanlığı Ve Tarım Ve Orman Bakanlığı Arasında İmzalan Mesleki Ve Teknik Eğitim İşbirliği Protokolü Basına Tanıtıldı

Bilindiği üzere ülkemiz son yıllarda tarım sektörünün yasal ve kurumsal çerçevesini güçlendirmeye yönelik ilerleme kaydederken üreticilerimizin de rekabetçi piyasa koşulları karşısında ayakta kalabilmelerini sağlayacak tedbirler alarak üretimin devam etmesi için çaba sarf etmektedir.

Bu doğrultuda, Millî Eğitim Bakanlığı ile Tarım ve Orman Bakanlığı güçlerini birleştirerek tarım, hayvan sağlığı ve yetiştiriciliği ve laboratuvar hizmetleri alanlarında faaliyet gösteren tüm okullarda öğrenci ve öğretmenlerin yeterliliklerini artırarak tarım ve gıda sektöründe ihtiyaç duyulan nitelikli insan gücünü yetiştirmek amacıyla 01.06.2022 tarihinde iş birliği protokolü imzalamıştır.

2021-2022 eğitim-öğretim yılında; Tarım, Hayvan Yetiştiriciliği ve Sağlığı ile Laboratuvar Hizmetleri alanlarında Millî Eğitim Bakanlığı uhdesinde 123 okul, 9.309 öğrenci ve 264 öğretmeni kapsamına alan protokolün tanıtımı İl Milli Eğitim Müdürlüğü Toplantı Salonunda İl Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf Yazıcı ve Tarım ve Orman İl Müdürü Tanju Özkaya'nın katılımıyla basın mensuplarına yapılmıştır. ilimizde tarım bölümünün bulunduğu Aydıncık Kazankaya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Kadışehri Şehit Doğan Özpolat Çok Programlı Anadolu Liselerimiz hakkında bilgi verildi. Ayrıca bu iki okulumuzdaki bölümlerin geliştirilmesi yönünde müştereken yapılacak çalışmalar ile öğrenci tercihleri ve kayıtları hakkında bilgiler verilerek protokol kapsamında yapılacak çalışmaların eşgüdüm içeresinde yapılacağı belirtildi.

Tarım bölümü olan okullarımızda öğrencilerimiz okullarımızın fiziki şartlarının avantajlarını da kullanarak geleneksel tarım tekniklerinin yerine modern ve teknolojiyle bütünleşmiş tarım metotlarını uygulama fırsatı bulup yaparak yaşayarak öğrenmektedir.

05-07-202205-07-2022

Karatepe Mah. H.Ahmet Yesevi Cad. No57 Yeni Valilik Hizmet Binası Kat 2 66100 YOZGAT - 0 354 280 66 00 280 66 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.