YOZGAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürümüz Saim Kuş’tan Öğrencilere TEOG Morali

Yozgat Milli Eğitim Müdürü Saim Kuş, il genelinde 6 bin 300 öğrencinin katıldığı Temel Eğitimden Orta Öğretime Geçiş Sınavı (TEOG) öncesinde okulları gezdi. Kuş, okul dışında çocuklarını heyecanla bekleyen anne-babalarla, okulda da sınav öncesi öğrencilerle konuşarak moral aşıladı.
Milli Eğitim Müdürümüz Saim Kuş’tan Öğrencilere TEOG Morali

Yozgat genelinde TEOG sınavının ilk günü tamamlandı. Türkçe, Matematik, Din Kültürü derslerinden ilk gün sınav olan öğrencileri sınava girdikleri okullarında ziyaret eden Milli Eğitim Müdürü Saim Kuş destek verdi.

26-11-2015

OKUL DIŞINDA VELİLER

Fatma Temel Turhan İlköğretim Okulu bahçesinde heyecanla çocuklarını bekleyen anne-babalarla sohbet eden Kuş; “Heyecanlanmayın. İnşallah yavrularınız sınavı başarıyla geçecek” şeklinde telkinde bulundu.

SINIFLARDA ÖĞRENCİLER

Sınava girmeye hazırlanan öğrencilerle de buluşan Kuş, onlardan heyecanlanmadan normal sınav havasında soruları sakin bir şekilde yanıtlamalarını istedi. Öğrencilere olan inancını dile getiren Kuş; “Size güveniyorum, benim öğrencilerim başarır, Allah yardımcınız olsun” dedi.

26-11-2015

6 BİN 600 ÖĞRENCİ SINAVA KATILDI

TEOG Sınavı ile ilgili gazetemize açıklamada bulunan Milli Eğitim Müdürü Saim Kuş, Yozgat genelinde 6 bin 300 öğrencinin TEOG sınavlarına katıldığını belirterek;

“İki gün üçer oturum halinde her gün üçer dersten sınav oluyorlar. İlk gün Türkçe, Matematik, Din Kültürü, ikinci gün de Fen Bilgisi, Sosyal Bilgiler ve İngilizce olmak üzere 6 dersten sınava giriyorlar. Şuan itibari ile köyler de dahil il genelinde bütün okullarımızda sınav problemsiz başladı. Hafta sonu soru kitapçıklarını teslim aldık, ilçelere gönderildi. Sabah 06.00 itibari ile köy ve beldelere soruları gönderdik. Saat 09.00 itibari ile Yozgat genelinde problemsiz bir şekilde sınavımız başladı” dedi.

Merkezde 818, il genelinde 2 bin 200 öğretmenin sınavda görev aldığını söyleyen Kuş, problemsiz başlayan sınavın problemsiz devam edeceğine inandığını kaydetti.

26-11-2015

TEOG sınavının diğer ders sınavlarından farksız olduğuna dikkat çeken Kuş, şu açıklamalarda bulundu:

“Bu sınavın daha önce sınavlardan farkı test ağırlıklı olması. Sene başından sınav gününe kadar gördükleri alanlardan sorular çıkıyor. Onun için dersleri destekleme amaçlı yapılıyor.  Sadece test mantığı ile değil biraz daha genel kültür ve yorum kabiliyetini genişletme açısından değişik bir sınav. Bir dersten bir dönem üç tane yazılı yapılacaksa ikisini öğretmen yapıyor bir tanesini bu şekilde ortak yapıyoruz.

 

Özellikle velilerimizin bunu bilmeleri gerekiyor. Bu sınav özel bir gün değil. Normal okula gelir gibi gelmeleri gerekiyor. Çünkü farklı bir durum değil. Bütün öğrenciler kendi okullarında sınava girdikleri için sınav havasından uzaklaştırmak istiyoruz. Çok şükür genelde de velilerimizin büyük bölümü bu duruma alıştılar. Çocuklarını normal eğitime gönderir gibi gönderiyorlar. Çocuklarımıza başarılar diliyorum. Problemsiz başladı inşallah böyle de devam eder.” dedi26-11-2015

Karatepe Mah. H.Ahmet Yesevi Cad. No57 Yeni Valilik Hizmet Binası Kat 2 66100 YOZGAT - 0 354 280 66 00 280 66 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.