YOZGAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Mutlu Çocuk Umutlu Çocuk Demektir

Mutlu Çocuk Umutlu Çocuk Demektir

İl Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf YAZICI Ayşe Ilıcak İmam Hatip Ortaokulu ve Kız Anadolu İmam Hatip Lisesini Okul Müdürlerimiz İdris Çetin ve Niyazi Doğmuş eşliğinde ziyaret etti.

 

Sınıflarda öğrencilerimizle hasbihal eden müdürümüz öğretmenlerimizle bir araya gelip görüş alışverişinde bulunarak , sohbet etti.

 

Öğrencilerle yaptığı sohbette ,erdemli insan olma, ders çalışma yöntemleri ,baskın yeteneklerin keşfi ,aile ,Vatan, Bayrak ve Millet bilinci ,teknolojik gelişmeler ,hedefe ulaşmada izlenecek yol , kitap okumanın bireyin hayatına etkisi ve her bireyin doğuştan değerli olduğu konularına değinerek ,öğrencilerin talep ve isteklerini aldı. Talep ve isteklerin en kısa zamanda değerlendirileceğini dile getiren YAZICI ,öğrencilerimize ileride hangi meslek grubunu seçerseniz seçin, en iyisini yapın tavsiyesinde bulundu.

 

Öğretmenlerle yaptığı toplantıda ise İnsan eksenli yaklaşımdan ve sevgi dilinden bahseden Müdürümüz Toplam Kalite anlayışı içerisinde çalıştıklarını ve verimliliğin esas alınmasını ,her öğrencinin bir hedef belirlemesini ,her öğrencinin akademik başarısının takip edilmesinin önemini vurguladı. Öğrenci koçluğu ,öğrencilerin ilgi alanlarının tespiti ve her öğrencinin en az bir aktiviteyle ilgilenmesinin sağlanması ,kişisel yeteneklerinin keşfi ,öğrenme stilleri analizi ,veli-okul işbirliği ,Destekleme ve Yetiştirme Kurslarının önemi, her öğrencinin hem akademik hem de duygusal gelişiminin izlenmesi, değerler ve vicdan eğitimi konularına değinerek ‘’Öğrencilerimiz bizlerin geleceğidir. Bizler onlara hizmet etmekten gurur duyuyoruz. ‘’Mutlu çocuk umutlu çocuktur’’ prensibimizdir.  Eğer Öğrencilerimiz mutlu olursa geleceğe dair umutlu olur umutta başarıyı getirir‘’ dedi.

Okulumuzun öğrencilerimiz tarafından kullanılan ortak alanlarında incelemelerde bulunan YAZICI ,Okul yöneticileri ,öğretmen ve öğrencilere teşekkür ederek ,ziyaretine son verdi.

 16-10-201816-10-201816-10-201816-10-201816-10-201816-10-201816-10-2018

Karatepe Mah. H.Ahmet Yesevi Cad. No57 Yeni Valilik Hizmet Binası Kat 2 66100 YOZGAT - 0 354 280 66 00 280 66 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.