YOZGAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

NİDA TÜFEKÇİ GÜZEL SANATLAR VE SPOR LİSESİ YOZGAT’I SANATLA BULUŞTURDU

NİDA TÜFEKÇİ GÜZEL SANATLAR VE SPOR LİSESİ YOZGAT’I SANATLA BULUŞTURDU

Nida Tüfekçi Güzel Sanatlar ve Spor Lisesi tarafından Cumhuriyet Meydanında Resim Sergisi açıldı.

 

Cumhuriyet Meydanında, Nida Tüfekçi Güzel Sanatlar ve Spor Lisesi tarafından açılan sergiyi gezen Vali Yazıcı, eserleri yapan öğrenci ve öğretmenlerinden bilgi aldı.

 

Birbirinden güzel eserlerin beğeniye sunulduğu sergiyi Vali Yardımcısı Adnan Dalda, İl Emniyet Müdürü Saim Akpınar, İl Milli Eğitim Müdürü Saim Kuş ve bazı kurum müdürleri ile birlikte gezen Vali Yazıcı, Güzel Sanatlar Lisesini önemsediğini belirtti.

 

Öğrencilerin güzel sanatlar alanında ilgi ve yetenekleri doğrultusunda eğitim-öğretim aldıklarını belirten Vali Yazıcı, “Güzel Sanatlar Liseleri bir ilde ve eğitim hayatımızda ayrı bir yeri var. Hayatımıza yeni sanatsal ve kültürel renkler katan bu okulumuzun öğrenci ve öğretmenlerinin emeklerine sağlık.  Görüyoruz ki bu yıl da çok güzel eserler üretmişler. Güzel Sanatlar Liseleri bir ilde ve eğitim hayatımızda ayrı bir yeri var. Bir yemeğin tadı neyse Güzel Sanatlar Lisesinin de bir için anlamı odur. Güzel Sanatlar Liseleri illerin süsüdür, tadıdır, neşesidir. Özellikle resim bölümü, müzik bölümü olmadan birçok şey yarım kalır. Güzel sanatlar liselerimiz de bunu tamamlıyorlar gönlümüze, gözümüze hitap eden eserler ortaya koyuyorlar.” dedi.


Karatepe Mah. H.Ahmet Yesevi Cad. No57 Yeni Valilik Hizmet Binası Kat 2 66100 YOZGAT - 0 354 280 66 00 280 66 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.