YOZGAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğrenme Şenliklerine Yoğun Katılım

Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğünün koordinatörlüğünde Yozgat’ta ki birçok kamu ve özel kuruluşlar ile Sivil Toplum Kuruluşların katılımıyla ilk defa Öğrenme Şenlikleri gerçekleştirildi.
Öğrenme Şenliklerine Yoğun Katılım

Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğünün koordinatörlüğünde Yozgat’ta ki birçok kamu ve özel kuruluşlar ile Sivil Toplum Kuruluşların katılımıyla ilk defa Öğrenme Şenlikleri gerçekleştirildi.

      Mehter takımının katılımı ile başlayan kortej yürüyüşü Cumhuriyet alanında sona erdi. Açılışa Eski Adalet Bakanı Bekir BOZDAĞ, Yozgat Valisi Abdulkadir YAZICI, Belediye Başkanı Kazım Arslan, Garnizon Komutanı Jan.Alb.Selçuk YILDIRIM, İl Emniyet Müdürü Saim AKPINAR, İl Milli Eğitim Müdürü Saim KUŞ ve diğer kurum amirleri, görevliler ve vatandaşlar katıldı.

 

        Etkinlikler oldukça renkli geçti. Açılış Meslek lisesi öğrencilerinden oluşan Halk Oyunları Topluluğunun gösterisi ile başladı. Sonrasında Fatih Sultan Mehmet Ortaokulu öğrencisi Yusuf ÇELİK tarafından semazen gösterisi gerçekleşti. Semazen gösterisi sırasında, Semazen kıyafetleri ve semazenlik üzerine bilgilendirme yapıldı. Alan yapılan platöner gösterisi de oldukça dikkat çekti. Bozok Üniversitesi  bünyesinde yer alan Bozok Teknopark’ın yaptığı güneş enerjisi ile çalışan araba halkın yoğun ilgi gördü. AFAD yetkililerinin kurtarma aletlerinin tanıtmaları, Emniyet Müdürlüğü Bilişim suçları ile ilgili bilgilendirmede bulundu. İşkur halka iş imkânları ve açtıkları kurslarla ilgili bilgilendirme yaparken, Aydıncık Halk Eğitim Merkezi Yarı değerli taşlardan nasıl tespih ve süs eşyası yaptıklarını halka uygulamalı olarak anlattılar. Sorgun Halk Eğitim Merkezi de özellikle bakır ve çini işlemelerini uygulamalı olarak göstererek etkinliğe ayrı bir renk kattılar. Özellikle Yozgat İl Jandarma’nın yaptığı faaliyetler Öğrenme şenliklerinin en etkili ve en neşeli kısmını oluşturdu. Eğitilmiş köpeklerle bomba arama, uyuşturucu bulma etkinlikleri halk tarafından büyük beğeni topladı. Bunların dışında bilgi oyunu, dokuz taş, mangala, kalecilik, okçuluk gibi zevkli etkinliklerde gerçekleştirildi. Öğrenme Şenliklerinin 1. Günü akşamı Meslek Lisesi öğrencilerinden oluşan İlahi korosunun konseri ve şiir dinletisi gerçekleşti. 2. Günü ise Öğretmenler korosunun konseri ile Öğrenme Şenlikleri sona erdi. Öğrenme şenliklerimize katılan bütün kurumlara, okullarımıza, Halk Eğitim Merkezlerimize, öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ediyoruz.

Karatepe Mah. H.Ahmet Yesevi Cad. No57 Yeni Valilik Hizmet Binası Kat 2 66100 YOZGAT - 0 354 280 66 00 280 66 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.