YOZGAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğretmenlerimizin Sene Başı Zümre Toplantısı Yapıldı

Öğretmenlerimizin Sene Başı Zümre Toplantısı Yapıldı

İlimizde görev yapan öğretmenlerimizin branş bazında zümre toplantıları yapıldı.

Şehit Mustafa Aslan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Konferans Salonunda Ortaöğretim kademesindeki öğretmenlerimizin zümre toplantısına katılan Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf Yazıcı, öğretmenlerimizle bir araya gelerek hasbihalde bulundu.

Öğretmenlerimiz, göz nuru çocuklarımızın gönül mimarı olmakla birlikte gençlerimizin geleceğe hazırlanmasında en başat liderdir diyen Yazıcı, fıtratı bembeyaz yavrularımızla muhatap olduğumuz için öğretmenlik ağır sorumluluğu olan çok kutsal bir görevdir.'' dedi.

Şehit ve Gazilerimize olan minnet borcunu ödemek için azami çaba göstermemizin gerektiğini ifade eden Müdürümüz, değer duygularının artırılıp, öğrencilerimiz üzerinde olan olumsuz etkilerin minimize edilmesi gerektiğini vurgulayarak, ölçme ve  değerlendirme sistemi,  özgün çocuklar yetiştirmek, bağımlılık ve bağlılık arasındaki fark,2023 Eğitim Vizyonu ,yapay zeka, milli manevi duygular, etkili okulun nitelikleri, rehberlik hizmetleri, olumsuz davranışlar ve çözüm önerileriyle alınacak tedbirler, hepimiz başarılıyız projesi, nezaket düsturları , sosyal okulum projesi, öğrencilerin baskın özellikleri, kazanım elde etme çizelgeleri, akademik başarının izlenmesi,  Destekleme ve Yetiştirme Kursları konularına değindi.

Çoklu Zeka Kuramından hareketle yapılandırmacı eğitim doğrultusunda ders işlemenin önemine vurgu yapan Yazıcı ,toplantıya katılan öğretmenlerimize teşekkür edip tüm eğitim camiamıza  sağlık ve esenlik dolu bir eğitim öğretim yılı diledi.

Milli Eğitim Müdürümüzün konuşmalarının ardından öğretmenlerimiz branş bazında toplantı yapıp bir araya gelerek derslerin işlenişi ve uygulamaları, karşılaşılan sorunlar ve çözüm yolları ve ilimizde karşılaşılan sorunların çözümünü masaya yatırdı.

 

Öğretmenlerimizin sorun ve çözümler hakkında görüşleri alınarak raporlaştırılıp kararlar alınıp toplantı sonlandırıldı.

04-09-201904-09-201904-09-201904-09-201904-09-201904-09-2019

Karatepe Mah. H.Ahmet Yesevi Cad. No57 Yeni Valilik Hizmet Binası Kat 2 66100 YOZGAT - 0 354 280 66 00 280 66 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.