YOZGAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okul Müdürlerine EBA ve Fatih Projesi Anlatıldı

Eğitimde FATİH Projesi, eğitim ve öğretimde fırsat eşitliğini sağlamak ve okullarımızdaki teknolojiyi iyileştirmek amacıyla Bilişim Teknolojileri araçlarının öğrenme-öğretme sürecinde daha fazla duyu organına hitap edilecek şekilde, derslerde etkin kullanımı için; okulöncesi, ilköğretim ile ortaöğretim düzeyindeki ilimiz genelindeki tüm dersliklere Etkileşimli Tahta ve internet ağ altyapısı ve tablet bilgisyarlar sağlanmaktadır.
Okul Müdürlerine EBA ve Fatih Projesi Anlatıldı

Eğitimde FATİH Projesi, eğitim ve öğretimde fırsat eşitliğini sağlamak ve okullarımızdaki teknolojiyi iyileştirmek amacıyla Bilişim Teknolojileri araçlarının öğrenme-öğretme sürecinde daha fazla duyu organına hitap edilecek şekilde, derslerde etkin kullanımı için; okulöncesi, ilköğretim ile ortaöğretim düzeyindeki ilimiz genelindeki tüm dersliklere Etkileşimli Tahta ve internet ağ altyapısı ve tablet bilgisyarlar sağlanmaktadır. Proje kapsamında her öğretmenimize ve her öğrencimize tablet bilgisayar verilecektir.

08-01-2016

Dersliklere kurulan BT donanımının öğrenme-öğretme sürecinde etkin kullanımını sağlamak amacıyla öğretmenlere hizmetiçi eğitimler verilmektedir. Bu süreçte öğretim programları BT destekli öğretime uyumlu hale getirilerek eğitsel e-İçerikler oluşturulmuş ve oluşturulmaya devam etmektedir.

08-01-2016

Proje kapsamında il genelinde olmak üzere 218 okul ve 3208 sınıfımıza Etkileşimli Tahta kurulmuş, 7680 öğrenci ve 1728 öğretmene tablet bilgisayar dağıtılmıştır.Bilindiği üzere, FATİH projesi kapsamında, Eğitim Bilişim Ağı (EBA) adı altında bir bilgisayar destekli eğitim platformu hazırlanarak öğretmen ve öğrencilerimizin hizmetine sunulmuştur. FATİH Projesinin başarıya ulaşması açısından, FATİH Projesinin kalbi niteliğinde olan EBA´nın yaygın ve doğru bir şekilde kullanılması büyük bir öneme haizdir.

08-01-2016

             Konunun önemine binaen Milli Eğitim Bakanımız Sayın Nabi AVCI, EBA ders ve EBA V sınıf uygulamalarının tanıtılması konusunda kesin talimat vermiştir. Bu talimat üzerine il genelindeki tüm idareci ve öğretmenlere EBA´nın ve EBA´da gerçekleşen yeniliklerin tanıtılmasına karar verilmiş ve bu doğrultuda bir planlama yapılmıştır.  Bu plan çerçevesinde il genelinde tüm eğitim idarecilerine ve öğretmenlere EBA tanıtım faaliyeti yapılmaktadır.

08-01-201608-01-2016,08-01-2016,

08-01-2016

08-01-2016

Karatepe Mah. H.Ahmet Yesevi Cad. No57 Yeni Valilik Hizmet Binası Kat 2 66100 YOZGAT - 0 354 280 66 00 280 66 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.