YOZGAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Polisin trafik projesi Öğrencileri eğitecek

Eğitim çağında trafik bilinci oluşturmak amacıyla özel olarak hazırlanan DVD’ler Milli Eğitim Müdürlüğüne teslim edildi. Bölge Trafik Denetleme Şube Müdür Vekili Emniyet Amiri Süleyman Tuğrul, Trafik Tescil Denetleme Şube Müdür Vekili Emniyet Amiri Fatih Tatlıoğlu, Komiser Mustafa Akmaz ve Komiser Yardımcısı Ercan Birer ‘den oluşan heyet, Yozgat İl Milli Eğitim Müdürü Saim Kuş’u 
Polisin trafik projesi Öğrencileri eğitecek

     Eğitim çağında trafik bilinci oluşturmak amacıyla özel olarak hazırlanan DVD’ler Milli Eğitim Müdürlüğüne teslim edildi. Bölge Trafik Denetleme Şube Müdür Vekili Emniyet Amiri Süleyman Tuğrul, Trafik Tescil Denetleme Şube Müdür Vekili Emniyet Amiri Fatih Tatlıoğlu, Komiser Mustafa Akmaz ve Komiser Yardımcısı Ercan Birer ‘den oluşan heyet, Yozgat İl Milli Eğitim Müdürü Saim Kuş’u makamında ziyaret ederek, Karayolu Trafik Güvenliği Stratejisi Eylem Planı ve Yozgat’ta uygulanacak  ‘İnsan odaklı trafik güvenliği ve trafikte güvenli yaşam’  projesi hakkında bilgi vedi. 
     Tuğrul, 2020 yılına kadar devam edecek olan Karayolu Trafik Güvenliği Stratejisi Eylem Planı doğrultusundabölge müdürlüğü olarak hazırladıkları projenin valilik tarafından onaylanarak, uygulanmaya başladığını söyledi. 
     Proje kapsamında, öncelikle kalıcı trafik bilinci oluşturmayı amaçladıklarını belirten Tuğrul, proje hakkında şu bilgileri verdi: “İlköğretim okullarında eğitim gören çocuklarımıza yönelik olarak Trafik Daire Başkanlığınca hazırlanan “Trafik Eğitim Modülleri” isimli, okul öncesi 3-6 yaş arası, 7-11 yaş arası ilköğretim okul öğrencileri, 12-17 yaş arası ilköğretim ve lise öğrencileri ile 18 yaş üstü yetişkin yaş gruplarının trafik eğitimlerinde kullanılmak üzere, Emniyet Müdürlüğümüz ve Yozgat Ticaret ve Sanayi Odasının katkılarıyla 100 adet DVD hazırlandı” dedi.
      Milli Eğitim Müdürlüğü ile yapılan görüşme neticesinde trafik sorununun çözümünde eğitimin önemi, trafik eğitim faaliyetlerine kesintisiz ve etkili yöntemlerle sürdürülmesi gerektiği noktasında fikir birliğine varıldığını kaydeden Tuğrul, İlgenelinde tüm okullara dağıtılmak üzere hazırlanan, içerik olarak çoğaltılması mümkün olan “Trafik Eğitim Modülleri” DVD sinden 700 adedinin Milli Eğitim Müdürü Saim Kuş’a teslim edildiğini kaydetti. 
      Milli Eğitim Müdürü Saim Kuş da,  Yozgat İl Emniyet Müdürlüğü’nün girişimleriyle Yozgat’a getirtilen Trafik Ateşböceği Eğitim Birimi Tırının, Celal Atik İlköğretim okulu bahçesinde konuşlandırıldığını ve ilköğretim çocuklarına yönelik trafik eğitimlerine burada devam edildiğini söyledi. 
      Etkili yöntemlerle iyi eğitilen çocukların trafik kurallarına uygun hareket etme konusunda ebeveynlerini yönlendirebileceklerini ifade eden Kuş, , Yozgat emniyetinintrafik eğitimleri konusunda Milli Eğitim Müdürlüğü ile işbirliği içerisinde bulunmasının memnuniyet verici olduğunu belirterek, sürecin devam ettirilmesi temennisinde bulundu. 
     Trafik Tescil Denetleme Şube Müdür Vekili  Fatih Tatlıoğlu ise yol kullanıcılarına yönelik eğitim kampanyalarını sürdürülebilir hale getireceklerini, başta emniyet kemeri kullanımı olmak üzere tüm trafik kurallarına uyma alışkanlığının yaygınlaştırılarak, etkili denetimlerle birlikte trafik kazaları ve ölümlerin engelleneceğini kaydetti.

trafiktrafiktrafik

Karatepe Mah. H.Ahmet Yesevi Cad. No57 Yeni Valilik Hizmet Binası Kat 2 66100 YOZGAT - 0 354 280 66 00 280 66 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.