YOZGAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek Yarışması Ödül Töreni Gerçekleştirildi

Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek Yarışması Ödül Töreni Gerçekleştirildi

Milli Eğitim Bakanlığı İle Türkiye Yeşilay Cemiyeti arasında imzalanan işbirliği protokolü kapsamında 9. su gerçekleştirilen Bağımlılık temalı Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek Yarışmasında dereceye giren öğrencilerin ödül töreni gerçekleştirildi.

         Milli Eğitim Bakanlığı İle Türkiye Yeşilay Cemiyeti arasında imzalanan işbirliği protokolü kapsamında 9. Su gerçekleştirilen Bağımlılık temalı Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek Yarışmasına görsel ve edebi kategoride 1656 eser gönderilerek Türkiye genelinde 16. İl olarak büyük bir başarı yakalanmıştır.

         İlimiz genelinde 14 ilçeden seçilen görsel ve edebi alanda ayrı ayrı ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerinin eserleri il değerlendirme komisyonu marifetiyle değerlendirilmiş; Yozgat Yeşilay Şubesi tarafından birinci olan eserlere 500 tl para ödülü, madalyaları ile başarı belgeleri düzenlenen ödül töreni ile takdim edilmiştir.

         Programda konuşan Yozgat Yeşilay Şube Başkanı Halil İbrahim COŞKUN öğrencilere katılımları için teşekkür ederek başarılarının devamını diledi.

         Özel Eğitim ve Rehberlik Şube Müdürü Öner TİKİLO ise 2017-2018 eğitim ve öğretim yılında Türkiye genelinde 26. İl olarak yerimizi korumuştuk. Bu sene okullarımızın ve öğretmenlerimizin desteği ile göstermiş oldukları gayretleri sayesinde Türkiye genelinde 16. İl olarak güzel bir başarıya -ulaşmış bulunmaktayız. 2017-2018 eğitim öğretim yılında il birincisi seçilen eserlerimizden Ortaokul düzeyinde görsel alanda Türkiye birincisi eser göndererek büyük bir başarıya imza atan ilimiz, bu sene de göndermiş olduğumuz eserlerden Türkiye derecesi beklemekteyiz ifadelerini kullandı.

05-04-201905-04-201905-04-2019

Karatepe Mah. H.Ahmet Yesevi Cad. No57 Yeni Valilik Hizmet Binası Kat 2 66100 YOZGAT - 0 354 280 66 00 280 66 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.