YOZGAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek Yetenek Yarışması Ödül Töreni

Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek Yetenek Yarışması Ödül Töreni

Milli Eğitim Bakanlığımız ile Türkiye Yeşilay Cemiyeti işbirliğinde öğrenciler tarafından hazırlanan Bağımlılık temalı ‘’Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek Yetenek Yarışması ‘’ il seçmeleri ödül töreni Milli İrade Anadolu İmam Hatip Lisesi Konferans Salonunda gerçekleşti.

Törene İl Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf YAZICI ,Yeşilay Cemiyeti İl Temsilcisi Halil İbrahim COŞKUN, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Öner TİKİLO, Okul Müdürleri ,öğretmen ,veli ve öğrenciler katıldı.

Yeşilay Cemiyeti İl Temsilcisi Halil İbrahim COŞKUN ,yarışmaya 262 adet başvurunun olduğunu dile getirerek katılımın çok olmasından dolayı memnuniyetini  belirtti. Öğrencilerimizin yarışmaya katılımının önümüzdeki yıl daha fazla olacağı temennisinde bulunarak katılımcılara teşekkür edip konuşmasını sonlandırdı.

Törende Konuşan İl Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf YAZICI ‘’Bizlere lütuf olarak verilen bu bedenin korunması sağlığımız, ailemiz ,çevremiz ve insanlığın devamı açısından çok önemli bir husus olup sorumluluğumuz alanı içerisindedir. Biz ,kendimizle beraber hizmet etmekten gurur duyduğumuz geleceğimizin teminatı olan evlatlarımızın da sağlını korumakla görevliyiz. Bu vesileyle Milli Eğitim Bakanlığımız Merkez teşkilatı ve taşra teşkilatı olarak öğrenci sağlığına ziyadesiyle önem veriyoruz ve vermeye de devam edeceğiz. İki ay önce İl geneli okullarımızda yapmış olduğumuz çalışmalar neticesinde öğrencilerimizin %50 oranında kahvaltı yapmadan okula geldiğini tespit ettik ve akabinde öğrenci ve velilerimizi bu konuda bilinçlendirme çalışmaları başlattık. Yapılan araştırmalar, kahvaltı yaparak okula giden öğrencinin akademik başarısının ve öğrenme motivasyonunun yüksek olduğu yönünde sonuçlar veriyor. ‘’dedi. Sağlıklı bir neslin yetişmesi için çalışmaların devem edeceğini dile getiren YAZICI protokol ortaklarından Milli Eğitim Bakanlığımıza ,Türkiye Yeşilay Cemiyetine ,Yeşilay İl teşkilatına ,öğretmenlere, başarı elde eden öğrencilere ve velilerine teşekkür ederek konuşmasını sonlandırdı.

Edebi eserler kategorisinde ,İlkokul İl birincisi Merkez Yavuz Selim İlkokulundan Kübra YALÇIN olurken  ,Ortaokul İl birincisi Merkez Divanlı Ortaokulundan Meryem Beyza BAŞKURT ve Lise İl birincisi Sibel GÜNGÖR oldu.

Görsel Eserler kategorisinde ,İlkokul birincisi İsmail ARISOY olurken ,Ortaokul İl birincisi Fatma Temel Turhan Bilim Sanat Merkezinden Nevriye KARAPINAR ve Lise İl birincisi Fatma Temel Turhan Bilim Sanat Merkezinden Ayşe YALMAN oldu.

Birinci olan öğrencilerimiz 500 TL hediye çekini ve Başarı Belgelerini İl Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf YAZICI ve  Yeşilay Cemiyeti İl Temsilcisi Halil İbrahim COŞKUN’un ellerinden aldı.

Ödül töreninin ardından öğrencilerimizin resim sergisini gezen programda emeği geçen herkese teşekkür ederek ziyaretini sonlandırdı.

05-04-201805-04-201805-04-201805-04-201805-04-201805-04-201805-04-201805-04-201805-04-2018

Karatepe Mah. H.Ahmet Yesevi Cad. No57 Yeni Valilik Hizmet Binası Kat 2 66100 YOZGAT - 0 354 280 66 00 280 66 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.