YOZGAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Şehitlerimizi Yâdettik

Çanakkale Deniz Zaferi’nin 99. Yıldönümü ve 18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma Günü değişik etkinliklerle kutlandı.
Şehitlerimizi Yâdettik

Çanakkale Deniz Zaferi’nin 99. Yıldönümü ve 18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma Günü değişik etkinliklerle kutlandı.

Program Yozgat Şehitliği’nde düzenlenen törenle başladı. Saygı Duruşu ve İstiklâl Marşı’nın ardından Sayın Valimiz Abdulkadir YAZICI Şehitlik Defterini imzaladı. Saygı atışının ardından şehit mezarları ziyaret edilerek dualar edildi ve karanfil bırakıldı.

Şehit aileleri ve Gaziler Derneği ziyaretiyle devam eden program İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Salonu’nda düzenlenen Devlet Övünç Madalyası Tevcih Töreni ve Güzel Sanatlar Lisesi tarafından icra edilen Çanakkale Türküleriyle sona erdi.

Programda Valimiz Abdulkadir YAZICI, “Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin birliği ve bütünlüğü gazilerin, milletin en müstesna yerinde daima yaşayacağını” söyleyerek, şehitlik ve gaziliğin en yüce makam olduğunu vurguladı.

İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Necati COŞKUN’un duygu yüklü konuşmaları, Fatma Temel Turhan İlkokulu 2. Sınıf öğrencisi Mehmet Zahid ÇELİKSU Sakarya adlı şiiri ve Güzel Sanatlar Lisesi Korosu tarafından seslendirilen kahramanlık türküleri izleyicilerin duygulu anlar yaşamasına sebep oldu.

              Tüm şehitlerimize Allah’tan Rahmet, yakınlarına sabır, gazilerimize sağlık diliyoruz.

Şehitlerimizi YadettikŞehitlerimizi YadettikŞehitlerimizi YadettikŞehitlerimizi YadettikŞehitlerimizi YadettikŞehitlerimizi YadettikŞehitlerimizi YadettikŞehitlerimizi Yadettik

Karatepe Mah. H.Ahmet Yesevi Cad. No57 Yeni Valilik Hizmet Binası Kat 2 66100 YOZGAT - 0 354 280 66 00 280 66 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.