YOZGAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Şimdi Gönüllere Dokunma Sırası Sizde

Şimdi Gönüllere Dokunma Sırası Sizde

İl Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf Yazıcı İlimize atanan ve aday öğretmenlik eğitimi Mimar Sinan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi konferans salonunda devam eden öğretmenlerimizle bir araya geldi.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf Yazıcı, aday öğretmelerimize yaptığı konuşmada çok kıymetli ve kutsal bir göreve atandıklarını dile getirerek, '' Ülkemizin göz aydınlığı gençlerimizi, yani geleceğimizi yetiştireceksiniz. Bizler ne kadar başarılı ve donanımlı gençler yetiştirirsek, geleceğe bir o kadar mutlu ve umutlu bakarız.

Her öğrenci için öğretmeni rol modeldir. Sizler onlar için çok önemlisiniz. Her birinizin mutlaka aklında rol model aldığı ve çok sevdiği en az bir öğretmeni vardır. Bundan dolayı bizim de attığımız her adımda öğrencilerimize örnek olmamız gerekiyor. Bu bir bayrak yarışıdır aslında. Sizler şimdi bayrağı öğretmenlerinizden devir aldınız artık gönüllere dokunma sırası sizde '' diyerek, ders anlatmak yerine ders işlemenin gerekliliği, her çocuğun biricik olduğu, öğrenme ve tekamül süreçleri, bilgi ve hikmet, ekinin ve neslin korunmasının önemi konuları üzerinde durdu.

 

''Milli ve manevi duyguları iyi bilen ve benimseyen bunun yanında akademik başarıyla taçlanmış vicdan sahibi ve ülkesini çok seven gençler yetiştirmeniz dileğiyle meslek hayatınızda başarılar dilerken, Yozgat'ımıza hoş geldiniz öğretmenim'' diyen Müdürümüz, öğretmenlerimizden yazılı olarak karşılaştıkları sorunlar ile görüş ve önerilerini aldı.

Yozgat eğitim ailesi olarak meslektaşlarımıza hoş geldiniz diyerek sağlık ve esenlikler dileriz.

16-11-202016-11-2020

Karatepe Mah. H.Ahmet Yesevi Cad. No57 Yeni Valilik Hizmet Binası Kat 2 66100 YOZGAT - 0 354 280 66 00 280 66 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.