YOZGAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Temel Prensibimiz Tercih Döneminde Hiçbir Öğrencimizi Mağdur Etmemektir

 Temel Prensibimiz Tercih Döneminde Hiçbir Öğrencimizi Mağdur Etmemektir

İl Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf YAZICI başkanlığında 02.07.2018 tarihinde 10:00 da İlçe Milli Eğitim Müdürleri,14:00 da ise Merkez İlçe Okul Müdürleri Toplantımız , İl Milli Eğitim müdür yardımcıları ve şube müdürlerimizin katılımıyla İl Milli Eğitim Müdürlüğü Sürmeli  Toplantı salonunda yapıldı.

Toplantıda ilçe Milli Eğitim Müdürleri Toplantısı gündem maddelerinden; tatil döneminde eğitim öğretim hazırlıkları, ortaöğretim merkezi yerleştirme ile ilgili iş ve işlemler  , merkezi yerleştirme sınav sonuçlarının değerlendirilmesi ,protokol kuralları, verimlilik ve etkililik, kurumsal iletişim, yaz okulları ve kursları, yapım ve onarımlar, taşımalı eğitim iş ve işlemleri, yakıt alımları iş ve işlemleri konuları görüşülürken ,Okul Müdürleri Toplantısı  gündem maddelerinden ise ; tatil dönemi eğitim-öğretime hazırlık çalışmaları ,merkez yerleştirme sınav sonuçlarının değerlendirilmesi ,ortaöğretim geçiş tercih ve yerleştirme iş ve işlemleri ,yaz okulları ve kurslar görüşülerek gerekli istişareler yapılıp , kararlar alındı.

Müdürlüğümüz birim amirlerinin sunumları ,paylaşımları ve birimleriyle alakalı konular gündem maddeleri çerçevesinde görüşüldü. Bir önceki toplantıda alınan kararlarla ilgili çalışmaların değerlendirilmesi, İlçe Milli Eğitim Müdürleri  ve okul müdürleri soru, görüş ve önerileri görüşülerek gerekli istişareler yapılıp kararlar alındı.

            İl Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf YAZICI toplantıda yaptığı konuşmada ‘’ Biz eğitimciler olarak heyecanımızı asla kaybetmemeliyiz.2017-2018 Eğitim-öğretim yılının sorunsuz bir şekilde başarıyla sona ermesinden dolayı sizlerin şahsında tüm eğitim camiasına teşekkür ederim. İlimiz ,eğitimin huzurlu ve güvenle sağlandığı bir il. Aynı şekilde geleceğimizin teminatı olan yavrularımızda bu huzur ve güven içeresinde eğitim-öğretim faaliyetlerine devam etmektedir. Bu nedenle tüm Yozgat halkına teşekkür ederim.

Önümüzde uzun bir tatil dönemi var. Bu tatil döneminde okullarımızın onarım ve bakımlarını hızlı bir şekilde bitirip eğitim yuvalarımızın öğrencilerimiz için hazır hale gelmesi elzem bir husustur. Bunun yanında okul bahçelerimizi öğrencilerimizin kendi yeteneklerini sergileyebilecekleri ve okullarımızda  hoşça vakit geçirebilecekleri yeşil alanlara dönüştürürsek, öğrencilerimizin derslere olan motivasyonunu arttırarak, başarı grafiğini yükselteceğimiz düşüncesindeyim.Okullarımız mahallenin en aydınlık yeridir. Halk eğitim merkezlerimizde ve okullarımızda vatandaşlarımızın ve öğrencilerimizin ihtiyacına yönelik kendini geliştirebilecekleri kurslar açmamız çok fayda sağlayarak, tatillerini verimli bir şekilde geçirmelerine katkı sağlayacaktır.

Yaz kurslarımıza da öğrencilerimizin gelmesini sağlayarak yaz döneminde de gereken önemi vermemiz yararlı olacaktır.

En önemli hususlardan biri ise bildiğiniz üzere öğrencilerimizin liselere geçiş ve tercih sürecidir. Bu tercih sürecinde okullarımızdaki idarecilerimiz, okullarımız ve rehber öğretmenlerimiz  ,Rehberlik Araştırma Merkezlerimizde kurduğumuz tercih komisyonları ile Merkez, Sorgun ,Yerköy ve Sarıkaya ilçelerimizdeki Rehberlik Araştırma Merkezlerimizde kurulan Alo Rehberlik hatları olmak üzere öğrenci ve velilerimize doğru tercihler yapma noktasında yardımcı olmak amaçlı il geneli kurulan 47 adet tercih komisyonumuz faaliyet göstererektir. Liselere geçiş tercih sürecindeki temel prensibiz ‘’ hiçbir öğrencimizi mağdur etmemektir.’’Tercih döneminde hiçbir ortaokul müdürümüze izin verilmeyecektir.

İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından hazırlanan 2017-2018 ortaöğretime geçiş tercih ve yerleştirme sürecini anlatan  sunum eşliğinde İlçe Milli Eğitim Müdürlerimiz ve Merkez Okul Müdürlerimiz bilgilendirildi.

Soru ve önerilerini sunan yöneticilerimiz istişarelerini tamamlamalarının ardından toplantı iyi dilek ve temenniler ile son buldu.

Tercih danışma komisyonunda emeği geçen herkse teşekkür eder ,liselere yerleşecek öğrencilerimize başarılar dileriz.

03-07-201803-07-201803-07-201803-07-201803-07-201803-07-201803-07-2018

 

Karatepe Mah. H.Ahmet Yesevi Cad. No57 Yeni Valilik Hizmet Binası Kat 2 66100 YOZGAT - 0 354 280 66 00 280 66 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.