YOZGAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Tiyatro Birincilerinden İl Milli Eğitim Müdürümüze Ziyaret

Tiyatro Birincilerinden İl Milli Eğitim Müdürümüze Ziyaret

Gençlik ve Spor Bakanlığı-İl Gençlik Merkezlerinin düzenlemiş olduğu Hayallerini Sahneye Taşı Tiyatro Yarışmasına ‘’Tank Paletlerine Çomak Sokmak ‘’adlı oyunla katılıp , İl Birincisi olan Sorgun Osman Çavuş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri, İl Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf YAZICI’yı makamında ziyaret etti.

Tiyatro oyununa katılım sağlanması ve başarılı olmasından dolayı öğretmen ve öğrencileri tebrik eden YAZICI ‘’Her bir öğrencimizin bireysel farklılıkları eğitimde zenginlik demektir. Sizlerde bu zenginliklerden biri olan tiyatro yeteneğine sahipsiniz. Bizler her öğrencimizin bu çeşit kültürel ve sosyal alanlarda kendilerini göstermelerini destekliyor ve arzuluyoruz. Tiyatrolar, geçmişten günümüze öğrencilerin eğitiminde ve kişisel gelişimlerinde çok önemli ve güvenilir bir yere sahip olmuştur. Birkaç saatlik zaman dilimi içerisinde ,  farklı dünyaların kapılarını açıp , eleştirel düşünme becerisi ,özgüven duygusu ,kendini ifade edebilme, uyum sağlama  ve cesaret gibi konularda kendilerini geliştirmeye yardımcı olur.

Sizler de oynadığınız tiyatro oyunuyla haince yapılan 15 temmuz saldırısını konu alan bir oyunu  sahnede seyircilere sundunuz. Bu sayede izleyenlerde Vatan ve Millet bilincinin önemini vurgulayıp, Milletimizin Vatanına, Bayrağına ve kök değerlerine kendini tankın altına atarcasına sahip çıktığını ortaya serdiniz. Öncelikle böylesine anlamlı bir konuyu kaleme alıp sahnelediğiniz için emeği geçen herkese teşekkür eder ,Bölge finallerinde başarılarınızın devamını dilerim ’’dedi.

Öğretmen ve öğrencileri tebrik eden Milli Eğitim Müdürümüz kendilerine emeklerinden dolayı teşekkür ederek, Milli Eğitim Müdür Yardımcımız Fatih ERDOĞAN ve Şube Müdürümüz Adem ÖZTÜRK eşliğinde öğretmenlerimize ‘’Teşekkür Belgesi’’ öğrencilerimize ise hediye ve’’ Katılım Belgesi’’ taktim etti.

 27-02-201827-02-201827-02-201827-02-201827-02-201827-02-201827-02-2018

Karatepe Mah. H.Ahmet Yesevi Cad. No57 Yeni Valilik Hizmet Binası Kat 2 66100 YOZGAT - 0 354 280 66 00 280 66 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.