YOZGAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarında İlimiz Geneli 645 Projemiz Destek Almaya Hak Kazandı

TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarında İlimiz Geneli 645 Projemiz Destek Almaya Hak Kazandı

TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarları Destekleme Programı  ile 5-12. sınıf ortaokul ve ortaöğretim öğrencilerinin bilimsel çalışmalar gerçekleştirme konusunda teşvik edilerek, soru ve sorunlara çözüm bulma yoluyla bilimsel süreç becerilerinin kazandırılmasına katkı sağlanması; farklı bilişsel, duyuşsal ve psikomotor seviyedeki her öğrenciye proje hazırlama fırsatının sunulması; bilimsel araştırma yöntem ve tekniklerinin, raporlamanın ve sunum becerilerinin öğrencilere kazandırılması; öğrenciler üzerindeki yarışma baskısının ortadan kaldırılarak takım çalışması içerisinde proje hazırlama konusunda yeni ortam ve olanakların sağlanması amaçlanmaktadır.

Milli Teknoloji Hamlesi çerçevesinde ülkemizin emin adımlarla ilerlediği bilim ve teknoloji yolculuğunda geleceğimizin teminatı gençlerimizin bilimsel proje hazırlama ve sunma deneyimi elde ettikleri bilim fuarları projelerinin değerlendirme süreci tamamlanmış bulunmaktadır.

Değerlendirme neticesinde, Yozgat İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde eğitim veren 44 okulumuzdan 645 alt proje  destek almaya hak kazanmıştır.

Bir kez daha başvuru sürecinde emek veren okulumuz yönetici, öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ediyoruz.

16-05-2020

Karatepe Mah. H.Ahmet Yesevi Cad. No57 Yeni Valilik Hizmet Binası Kat 2 66100 YOZGAT - 0 354 280 66 00 280 66 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.