YOZGAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Üreti-YOZ" ProjemizMilli Eğitim Bakanlığımız Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü ile Türk Patent Kurumu Başkanlığı arasında yapılan iş birliği protokolü kapsamında; İlimiz mesleki ve teknik orta öğretim okullarında öğrenim gören öğrencilerin; beden, zihin, ahlak, ruh ve duygu bakımından dengeli ve sağlıklı şekilde gelişmiş bir kişiliğe ve karaktere, hür ve bilimsel düşünme gücüne, toplumun refah ve mutluluğuna katkıda bulunmak; diğer yandan milli birlik ve bütünlük üçünde iktisadi, sosyal ve kültürel kalkınmayı desteklemek, hızlandırmak ve nihayetinde yapıcı, üretken bireyler yetiştirmek,  Sınai Mülkiyet Hakları konusunda farkındalık oluşturmak, teorik bilginin beceriye dönüşmesi ve üretim yapmayı yaşam biçimine dönüştürülmesi amacıyla; İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından Üreti-YOZ projesi hazırlanmıştır.  

"Proje Etkinlikleri ve Uygulama Esasları" çerçevesinde; öğrencilerimiz tarafından geliştirilen, icat edilen bir ürün veya Sınai Mülkiyet Hakları Kanunu kapsamına giren herhangi bir çalışmanın patent, faydalı model ve tasarım olarak Türk Patent Kurumuna başvurusu yapılacaktır.

 Yozgat il genelinde uygulanacak olan Üreti-YOZ projesi ile öğrenci, öğretmen ve kamuoyunda Sınai Mülkiyet Hakları konusunda farkındalık oluşturulacaktır.

26-11-201926-11-2019

Karatepe Mah. H.Ahmet Yesevi Cad. No57 Yeni Valilik Hizmet Binası Kat 2 66100 YOZGAT - 0 354 280 66 00 280 66 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.