YOZGAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Yenifakılı İmam Hatip Ortaokulu Bilgisayarlarına Kavuştu.

Vali Abdulkadir Yazıcı, Yenifakılı ilçesinde Şehit Cuma Karadavut İmam Hatip Ortaokulu için İl Özel İdaresi’nce alının 10 adet bilgisayarı öğrencilerin kullanımına sundu.
Yenifakılı İmam Hatip Ortaokulu Bilgisayarlarına Kavuştu.

Vali Abdulkadir Yazıcı, Yenifakılı ilçesinde Şehit Cuma Karadavut İmam Hatip Ortaokulu için İl Özel İdaresi’nce alının 10 adet bilgisayarı öğrencilerin kullanımına sundu.

Yenifakılı’da eğitim hayatındaki ihtiyaçların giderilmesi noktasında çalışmalar yapıldığını vurgulayan Yazıcı, “1 milyon liraya mal olacak 12 derslikli imam hatip ortaokulumuz kısmet olursa gelecek eğitim sezonunda hizmet vermeye başlayacak. Yine ilçemizde 120 kişilik liseliler için öğrenci yurdu yapacağız. İlçemiz halkına daha rahat hizmetlerin verilmesi için de hükümet konağının gelecek yıl yapımına başlanacak” dedi.

Vali Yazıcı,  daha sonra Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’dan bilgisayar talep eden Şehit Cuma Karadavut İmam Hatip Ortaokulu   öğrencilerine İl Özel İdaresi’nce alının 10 adet bilgisayarı  öğrencilerin kullanımına sundu.

Öğrencilerle sohbet eden Yazıcı,  “Bilişim çağında bilgisayar teknolojisinin önem kazandığını belirterek, okullarda bilgisayar  laboratuvarları oluşturulduğunu anımsattı.

Bilgisayar hayatımızda önemli bir yer edindi

 Yozgat’ta bazı pilot okullarda ise tablet bilgisayar dağıtıldığını ve çağın gereksinime uygun eğitim faaliyetlerinin sürdüğünü vurgulayan Yazıcı, “Bilgisayar artık evimizde,  iş yerimizde ve mahallemizdeki bakkala kadar hayatın her alanında yer aldı. Bir bakıma ailemizden biri oldu. Bu teknolojiyle iç içe yaşıyoruz ve geri kalamayız. Belki bunun farkında bile değiliz ama bilgisayar hayatımızda gerçekten önemli bir yer edinmiş durumda. Sizlerin de bilgisayar eğitimini en iyi şekilde almanızı istiyoruz” dedi.

Yazıcı, daha sonra Yenifakılı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından yaptırılacak 120 kişilik öğrenci yurdu ve 12 derslikli imam hatip ortaokulu arsasını gezdi.

Adem Karacabay Anadolu Öğretmen Lisesi’ni de ziyaret eden Yazıcı, yapımı devam eden  Yenifakılı Devlet Hastanesi’ni de de incelemelerde bulundu.

Karatepe Mah. H.Ahmet Yesevi Cad. No57 Yeni Valilik Hizmet Binası Kat 2 66100 YOZGAT - 0 354 280 66 00 280 66 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.