YOZGAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

‘’Yeryüzünün İmarı İçin Önce Kalplerin İmarı Gerekir’’

‘’Yeryüzünün İmarı İçin Önce Kalplerin İmarı Gerekir’’

Şehit Fuat Bahadır Buharalıoğlu Anadolu Lisesi Selim Erkoç Konferans  Salonunda her hafta düzenli olarak pansiyonda kalan öğrencilere yönelik gerçekleştirilen farkındalık sohbetlerinin bu haftaki konuğu İl Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf YAZICI oldu.

 Öğrencilerle bir araya gelerek ‘’Gençlik ve Değerlerimiz ‘’konulu sohbet gerçekleştiren YAZICI, sözlerine yapılan ve yaratılmış olan her şey , özü itibariyle eşref-i mahlukat yani varlıkların en şereflisi olan biz insanlar için yaratılmıştır diyerek başladı.

Konuşmasında biz insanlara düşen başlıca görevlerden bir tanesi  ise sevgi dilini kullanarak yeryüzüne ve gönüllere iyilik göndermek ve aşılamaktır diyen Milli Eğitim Müdürümüz ,kök değerler ,değer duygusu ,ecdadımızdan bugüne gelen değerlerimiz, gençliğin önemi ,Anadolu kültürü ve değerleri ,medeniyet düsturları ,aile-kardeşlik bağları ,globalleşen dünya ve etkileri ,birlik olarak değerlerimizi koruma, yeryüzünün ve kalplerin daha mamur hale gelmesi için yapılacaklar ve insanı değerli kılan davranışlar konularına değindi.

Tebessümün dahi sadaka olduğu bir  dinin mensupları olarak  bizlerin yapacağı en güzel eleştiri özeleştiridir diyerek , sözlerine son veren YAZICI ,okul yöneticilerimize ,öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ederek sohbetini sonlandırdı.

 26-10-201826-10-201826-10-201826-10-2018

Karatepe Mah. H.Ahmet Yesevi Cad. No57 Yeni Valilik Hizmet Binası Kat 2 66100 YOZGAT - 0 354 280 66 00 280 66 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.