YOZGAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Yöneticilik Formasyonu Kazandırma Semineri Sertifika Töreni Yapıldı

 İlimiz Valisi Sayın Abdulkadir YAZICI’nın katılımlarıyla Bozok Üniversitesi Erdoğan Akdağ Kongre ve Kültür Merkezi’nde 10 Şubat 2015 Salı günü saat 13:30´ yapılan tören ile başarılı olan Okul/Kurum Müdürlerimiz sertifikalarını almıştır. 
Yöneticilik Formasyonu Kazandırma Semineri Sertifika Töreni Yapıldı

        Milli Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü Eğitim Daire Başkanlığı tarafından düzenlenen 2015 Mahalli Hizmetiçi Eğitim Programı kapsamında eğitim kurumu müdürlerine yönelik Yöneticilik Formasyonu Kazandırmayı amaçlayan 3 aşamalı Hizmetiçi Eğitim Kursu 9 Şubat 2015 tarihinde yapılan sınav ile tamamlanmıştır. İlimizden göreve ilk defa başlayan ve halen görevlerine devam eden toplam 348 Okul/Kurum Müdürü kursa katılmış, kurs sonunda yapılan sınav sonuçlanmış ve tüm Okul/Kurum Müdürlerimiz başarıyla kursu tamamlamıştır.

     Bu kapsamda ilimiz Valisi Sayın Abdulkadir YAZICI’nın katılımlarıyla Bozok Üniversitesi Erdoğan Akdağ Kongre ve Kültür Merkezi’nde 10 Şubat 2015 Salı günü saat 13:30´ yapılan tören ile başarılı olan Okul/Kurum Müdürlerimiz sertifikalarını almıştır. 

     Bozok Üniversitesi Erdoğan M. Akdağ Kongre ve Kültür Merkezi’nde yapılan sertifika töreni öncesinde Yozgat  Valiliği, Yozgat Belediyesi, Bozok Üniversitesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından  yürütülen Eğitimde Kaliteyi Artırma Projesi (EKAP) tanıtım sunumu İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge Birimi görevlilerinden Ömer Rıza ZARARSIZ tarafından yapıldı.

      Tören, daha sonra protokol konuşmaları ile devam etti. Açılış konuşması için kürsüye gelen İl Milli Eğitim Müdürü Saim Kuş; düzenlenen kurs ve ilimiz eğitim durumu hakkında bilgiler verdi.

     Vali Abdulkadir Yazıcı törende yaptığı konuşmada her mesleğin kendine göre öneminin olduğunu ancak içlerinden bazı mesleklerin uzun vadede ülkenin, milletlerin kaderini belirlediğini vurgulayarak, bu mesleğin de öğretmenlik olduğunu söyledi.

    Yapılan konuşmalardan sonra Yöneticilik Formasyonu Kazandırma Kursu´na katılan eğitim kurumu müdürlerine sertifikaları verildi.

 

 

Karatepe Mah. H.Ahmet Yesevi Cad. No57 Yeni Valilik Hizmet Binası Kat 2 66100 YOZGAT - 0 354 280 66 00 280 66 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.