YOZGAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Yozgat´ta İl Öğrenci Meclis Başkanlığı Seçimi Yapıldı.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 2015-2016 eğitim öğretim yılı ´Demokrasi Eğitimi ve Okul Meclisi Projesi" kapsamında Yozgat İl Öğrenci Meclis Başkanlığı seçimi Anadolu Lisesi Salonu´nda yapıldı.
Yozgat´ta İl Öğrenci Meclis Başkanlığı Seçimi Yapıldı.

Başkanlık için kendi ilçelerinde seçilen 7 öğrenci aday olurken, 59 öğrenci oy kullandı.

Yapılan seçim sonrasında Çekerek Sağlık Meslek Lisesi Öğrencilerinden İsmail Batuhan EYİOL  İl Öğrenci Meclisi başkanı seçildi. EYİOL, 23 Nisan2016 tarihinde gerçekleştirilecek olan Milli Egemenlik Haftası´nda Türkiye Öğrenci Meclisi´nde Yozgat´ı temsil edecek.

Demokrasi Eğitimi ve Okul Meclisi Projesi´nin amacının ilköğretim ve ortaöğretim öğrencilerinin, cumhuriyetin, demokrasi ile güçlendirilmesi, öğrencilerde yerleşik bir demokrasi kültürünün oluşması, çoğulculuk bilincinin geliştirilmesi, milli ve manevi değerlere bağlı, evrensel değerleri benimseyen demokratik liderliği benimseyebilme ve kamuoyu becerilerinin kazandırılması olduğu belirtildi.

 

Yozgat İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak İl Öğrenci Meclis Başkanı seçilen İsmail Batuhan EYİOL’ a İlimizi layıkıyla temsil etme konusunda başarılar dileriz.

Karatepe Mah. H.Ahmet Yesevi Cad. No57 Yeni Valilik Hizmet Binası Kat 2 66100 YOZGAT - 0 354 280 66 00 280 66 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.