YOZGAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Yozgat’ta Okuma-Yazma Seferberliği

Yozgat’ta Okuma-Yazma Seferberliği

 

 

 

Yozgat’ta Okuma-Yazma Seferberliği

Merkez Halk Eğitim Müdürlüğümüzde okuma-yazma kursu diploma töreni düzenlendi.

Törene Vali Yardımcımız Sayın Salih ALTUN ,Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet AKGÜN ,İl Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf YAZICI ,Gençlik Hizmetleri ve  Spor İl Müdürü Oğuzhan GÜNEŞER,İl Milli Eğitim Şube Müdürü Adem ÖZTÜRK,Halk Eğitim Müdürmüz Şenay Daştan SİPAHİ, ve kursiyerler katıldı.

Tören Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN ve Değerli eşi Emine ERDOĞAN Hanımefendinin katıldıkları televizyon programında, başlatılan okuma-yazma seferberliği video gösterimi ile başladı.

Programda konuşan İl Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf YAZICI ‘’Eğitim ve öğretim faaliyetleri içeresinde öncelikle takip etmemiz gereken hususlardan bir tanesi olan Hayat Boyu öğrenme ekseninde düzenlediğimiz okuma-yazma kursları Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN ve Değerli eşi Emine ERDOĞAN Hanımefendinin verdiği desteklerden sonra daha da aktifleşip çok sayıda kişiye ulaşacaktır.  

Kendilerinin verdiği destek bizleri ziyadesiyle memnun ederek motivasyon kaynağı olmuştur. Yozgat İl genelinde tüm kurumlar olarak Halk Eğitim Merkezi Müdürlüklerimiz, okullarımız ve diğer resmi kurumlarımız ,mutlaka erişebildikleri, çevrelerinde gördükleri okuma-yazma bilmeyen vatandaşlarımızı bize iletmeleri ve vatandaşlarımızın da kurumlarımıza doğrudan müracaat etmeleri durumunda ikamet yerlerine en yakın yerlerde okuma-yazma kursu açılacağını aynı zamanda okur –yazarlığı olmayan engelli vatandaşlarımızın da evlerinde bu hizmeti alabileceklerini ifade etmek istiyorum. Eğitim –öğretim faaliyetlerinde basınımızın da sonsuz desteklerini görüyor ve kendilerini de teşekkür ediyorum.

Milli Eğitim Müdürlüğü olarak İkinci dönem, öğrencilerimiz aracılığıyla hane hane araştırarak okur-yazar olamayan vatandaşlarımızı tespit edip hazırlayacağımız eylem planı çerçevesinde o vatandaşlarımıza bu kampanya aracılığıyla okuma yazma kurslarına dahil edeceğiz.

Kampanyayı başlatan Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN ve Değerli eşi Emine ERDOĞAN Hanımefendi olmak üzere katkı sağlayan herkese teşekkür ediyor saygılar sunuyorum’’ dedi.

İl Milli Eğitim Müdürümüzün ardından konuşmalarını yapan Salih ALTUN ‘’ Böylesine güzel ve anlamlı bir programda sizlerle birlikte olmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip ERDOĞAN ve Değerli eşleri sayın Emine ERDOĞAN Hanımefendi 15 yılı aşkın bir süredir okuma-yazma konusunu takip etmektedirler. 2003 yılında başlatılan “Haydi Kızlar Okula”. 2008 yılında başlatılan “Ana-Kız Okuldayız” kampanyası ile 2 milyona yakın vatandaşımız okuma yazma imkanına kavuşmuştur. Türkiye bugüne kadar yapılan çalışmalar ile önemli mesafe kat etmiştir. Sevilen programcı Müge Anlı’nın girişimi ile bu konuda yeni bir seferberlik başlatılmış Sayın Cumhurbaşkanımız ve  sayın Emine Erdoğan hanımefendi canlı yayını teşrif etmek suretiyle kampanyaya destek vermişlerdir. Programı izleyen vatandaşlarımız valiliğimize ve milli eğitim müdürlüğümüze başvuruda bulunmuşlardır, zaten devam eden okuma yazma kurslarımıza yenilerini de eklemek suretiyle Yozgat Valiliği olarak sayın Valimiz Kemal Yurtnaç’ın talimatı ile biz de bu kampanyaya hızla katılmış bulunuyoruz. İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz de bu konuda son derece duyarlılar. Bize düşen bu seferberliği hakkıyla ilerletmek ve kursiyer sayısını arttırmaktır. Hep birlikte başarıyı yakalayacağımız umuyorum ve destek veren herkese teşekkür ediyorum ‘’dedi.

Ardından okuma-yazma kursuna katılan kursiyerlerimizin duygu ve düşüncelerine yer verilen törende kursu bitiren öğrencilerimize sertifika töreni yapılarak program sona erdirildi.

 

 

02-02-201802-02-201802-02-201802-02-201802-02-201802-02-201802-02-201802-02-201802-02-2018

Karatepe Mah. H.Ahmet Yesevi Cad. No57 Yeni Valilik Hizmet Binası Kat 2 66100 YOZGAT - 0 354 280 66 00 280 66 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.