YOZGAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

4. Geleneksel Arabaşı Şöleni Yapıldı.

Yozgat Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, düzenlenen "arabaşı şöleni´´nde vatandaşlara arabaşı ikram etti. 
4. Geleneksel Arabaşı Şöleni Yapıldı.

     Yozgat Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, düzenlenen "arabaşı şöleni´´nde vatandaşlara arabaşı ikram etti. Cumhuriyet Meydanı´nda protokol üyelerinin katılımıyla düzenlenen şölene vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Öğrenciler tarafından uygulama dersinde hazırlanan arabaşı, protokol üyelerine ve vatandaşlara ikram edildi.

       İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Saim Kuş Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrenci, öğretmen ve idarecilerine teşekkür ederek, Yozgat´ın yöresel çorbası arabaşının halkla tadılmasının ayrı bir mutluluk verdiğini söyledi.

 

      Kış şartlarının ağır geçtiği kente vatandaşların sabah  içini ısıtmak istediklerini belirten Kuş, "Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisemiz, 3 yıldır bu etkinliği sürdürüyordu. Bu yıl bunu daha geniş kapsamlı yaparak Cumhuriyet Meydanında halkla, ilimiz yöneticilerine ikram ettiler. Havanın güneşli olması, etkinliğin çok güzel olmasını sağladı. Bu vesileyle emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Karatepe Mah. H.Ahmet Yesevi Cad. No57 Yeni Valilik Hizmet Binası Kat 2 66100 YOZGAT - 0 354 280 66 00 280 66 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.